اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بعضی اوقات اخباری نشر می شود که انسان شرم می کند آنها را بیان کند ولی افسوس که برای روشن شدن مسایل چاره ای جز بیان حقیقت نیست. کودک آزاری از مواردی است که متاسفانه در کشور ما رواج دارد.

 

در همین سال جاری اخباری از حلق آویز کردن چند کودک توسط سارقان گرفته، تا خرید و فروش کودکان و اختطاف آنها در اقصا نقاط کشور منتشر شده که نشان از یک نادانی محض بصورت پنهان در لایه های فرهنگی کشور وجود دارد.

 

تازه این اخبار را اگر در کنار جنایاتی که هر روز داعش در عراق و سوریه و رژیم صهیونیستی در فلسطین مرتکب می شوند بگذاریم که سر به فلک می کشد و اینها جدای از کودکانی هستند که در اردوگاه های آموزشی تکفیریها، از هم اکنون برای وحشی شدن آماده می شوند.

 

شکی در این نیست که کودک‌آزاری نوعی جنایت بر مظلوم‌ترین انسان‌ها است که هیچ نوع قدرت بر دفاع از خود ندارند و حساب آنها در روز قیامت با خدا است.

 

کودک‌آزاری ریشه در فرهنگ جاهلیت دارد چرا که فرزندان انسان امانت‌های الهی هستند که در اختیار والدین قرار می‌گیرند ‌تا با معیارهای اسلامی پرورش پیدا کرده و به صورت انسان‌های وارسته‌ تحویل جامعه داده شوند. پدران و مادران در پیشگاه خدا مسوولیت بس خطیری بر عهده دارند و کوتاهی در پرورش آنها نوعی خیانت به امانت‌های الهی است.

 

اگر قرآن مجید فرزندان را مایه امتحان و آزمایش معرفی می‌کند و می‌فرماید «انما اموالکم و اولادکم فتنه» نوعی اشاره به بازخواست آنها در مورد فرزندان است. عرب جاهلی بادیه‌نشین بر اثر قساوت و سنگدلی که نتیجه مستقیم صحرانشینی است، نه تنها به تکریم فرزندان نمی‌پرداختند بلکه دخترکشی و کودک‌آزاری فرهنگ بسیاری از قبایل آنها بود.

 

اسلام مسوولیت پدر و مادر را به قدری خطیر شمرده است که حتی آنها را مسوول نامگذاری آنها دانسته است و می‌فرماید یکی از حقوق فرزندان بر پدران این است که نام نیک برای او بگذارد، با توجه به این مسوولیت کوچک حساب دیگر مسوولیت‌ها روشن است.

 

کودک‌آزاری ثمره کمبود مهر مادری و پدری است و آن محصول شیوه زندگی ماشینی امروز ما است، پدران و مادرانی که در بیرون منزل مشغول کار هستند و تربیت فرزندان بر دوش دیگران است، کمتر بر فرزندان خود مهر می‌ورزند، از طرف دیگر کودکی که در آغوش مادرش بزرگ نشود، او نیزاز عاطفه و محبت و مهر کمتر برخوردار می‌شود و بنابراین بسیاری از جنایتکاران آنهایی هستند که از مهر مادر و پدر محروم بوده‌اند.

 

لذا همه باید بدانند که کودک آزاری نوعی جنایت بر مظلوم‌ترین انسان‌ها است که هیچ نوع قدرت بر دفاع از خود ندارد و حساب آنها در روز قیامت با خدا است. به همین دلیل وظیفه ی همگان است تا در راستای تعمیم فرهنگ صحیح خانواده داری، آنچه می دانند به دیگران بیاموزند چرا که از این ملاامامان مساجد که اکثرا= درگیر مسایل حاشیه ای هستند و از این رسانه های وابسته به غرب، آبی برای گسترش فرهنگ صحیح اسلامی گرم نمی شود و باید هر روزه شاهد تکرار این اتفاقات غیرانسانی باشیم.