اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سرانجام پس از ماه ها انتظار، زمان دقیق برگزاری انتخابات پارلمانی از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شد؛ شرایط حاکم بر کشور و نیز ضروریات هنوز اعمال نشده، نگرانی های بسیاری را بر مردم ملکی و نهادهای مدنی متحمل کرده است.

 

به عبارت دیگر، اینکه کمیسیونی کاملا نامشروع و ضعیف و غیر قابل اتکا، تاریخ انتخاباتی مهم و حساس و عظیم را مشخص کند نمی تواند فارغ از نگرانی و بیم و امیدهای توأمان باشد.

 

دیگر اینکه، از زمان پایان کار رسمی دور شانزدهم پارلمان از اول سرطان سال جاری تا 24 میزان سال آتی که وکلای منقرض شده و تاریخ مصرف گذشته همچنان بر چوکی های خود باقی می مانند؛ افزون بر یک سال کاری با احتساب رخصتی های زمستانه و تابستانه می شود که وقت کشی است و بس!

 

بدین معنا که گرچه سرانجام تاریخ 24 میزان 1395، پس از بارها چانه زنی و اختلاف بر سر تاریخ های دیگر بیان شده، رسما اعلام گردید اما این اتلاف وقت و این تداوم کار نامشروع را نمی توان توجیه کرد.

 

کمیسیون نامستقل انتخابات که تاکنون در تصمیمات و انجام تکالیف پیشین خود، کارنامه ای سیاه و غیر قابل قبول از خود برجای گذاشته است و علیرغم تمامی انتقادات و اعتراضات وارده همچنان بر چوکی خود لمیده است به طور قطع نمی تواند انتخابات پارلمانی را شفاف و قانونمند به انجام برساند.

 

فرار روسا و اعضای کمیسیون های ذی ربط انتخاباتی، عدم پذیرش اشتباهات و خیانت های ملی، اعتراف به برخی فشارها، تداوم نتیجه ی منفی لغزش ها در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی همه و همه مصداقی بر این مدعا است.

 

احمد یوسف نورستانی و تمامی افراد زیر دست و دست نشانده اش که با تخطی ها و تخلف های آشکار در 16 حمل 1393 و سپس در 24 سرطان همان سال، تقلبی عظیم را رقم زدند چگونه می توانند در اوج عدم اعتماد عمومی و محبوبیت ملی انتخاباتی صحت مند و قانون مدار را در 24 میزان 1395 رقم بزنند؟

موضوع : اخبار