اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سازمان حفظ الصحه جهانی با اشاره به کشته شدن ۶۶۰۰ تن در جنگ علیه یمن اعلام کرد که از مارچ ۲۰۱۵ تا اواخر ژوئیه گذشته تعداد کشته‌ها و زخمی‌های این جنگ در مقایسه با همین مدت زمان کاهش داشته است.

به نقل از سایت عیون الخلیج، دفتر سازمان حفظ الصحه جهانی در بیانیه‌ای با اشاره به کشته شدن ۶۶۰۰ تن در یمن از مارچ ۲۰۱۵ تا اواخر ژوئیه گذشته اعلام کرد، در این دوره ۳۲ هزار و ۹۶۴ تن نیز زخمی شده‌اند.

این دفتر در راپوری که روز گذشته نشر کرد، آورده است، در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته آمار کشته‌ها و زخمی‌ها طی درگیری‌ها در یمن به صورت چشمگیری کاهش داشته است اما با وجود این کاهش تجهیزات مراکز صحّی کاهش داشته و هنوز در شرایطی نیستند که بتوانند خدمات کافی به زخمی‌ها ارائه دهند.

طبق این راپور، بالاترین آمار کشته‌ها در جریان درگیری‌ها در یمن در ژوئیه ۲۰۱۵ با ۱۰۹۴ کشته به ثبت رسیده است و پس از آن ماه می همین سال با ۹۶۴ کشته و جون ۲۰۱۵ با ۸۳۷ کشته در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

تعداد کشته‌ها در ماه‌های اخیر سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است. در آکتُبر همین سال ۲۷۱ کشته و در دیسِمبر ۲۰۱۵ ۱۱۷ کشته ثبت شده است.

طی هفت ماه اول سال جاری عیسوی که با برقراری یک آتش بس انسانی البته شکننده در دهم آوریل گذشته همراه بود شاهد کاهش تعداد کشته‌ها بود به طوری که تنها ۶۱۱ کشته ثبت شد این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ ، ۵۹۸۹ تن کشته شدند.

در آمار مربوط به زخمی‌ها، این راپور بالاترین تعداد را از ابتدای درگیری‌ها در یمن در ماه‌های ژوئیه و جون سال گذشته به ترتیب با ۶۲۶۵ زخمی و ۵۲۶۸ تن اعلام کرد.

تعداد زخمی‌ها در سال جاری عیسوی نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته به طوری که مجموع کل زخمی‌ها در هفت ماه اول سال ۲۰۱۶ ، ۴۶۸۷ تن اعلام شد در حالی که این تعداد در دوره مشابه سال قبل ۲۸ هزار و ۲۷۷ تن بوده است.

موضوع : اخبار