اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

از جمله تبعاتی که حمله ی غیرانسانی و غیراسلامی طالبان تندرو بر جان کارمندان پایین رتبه طلوع داشته است، غیر از تغییر موضع آشکار این تلویزیون در پخش برنامه هایش، می توان به اظهارنظرهای داغ خواننده ها، هنرپیشگان و نهادهای مدنی اشاره کرد اما مهمتر از همه ی اینها ماهی گرفتن مسوولان از آب گل آلود است!

 

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور که همواره با اظهارنظرها، سخنرانی ها، افتتاح ها و اشتراک ها در مراسم اجتماعی و مذهبی و مدنی و فرهنگی خود را در صدر شهرت و محبوبیت نگاه داشته است؛ اینبار نیز بسرعت و سهولت از قایله ی طلوع سود جست و با خریدن هنگفت لقب سفیر آزادی بیان و پدرخواندگی ملت، روی خود را با خونابه ی کارمندان این تلویزیون شست.

 

وی درحالی در مراسمی بزرگ در پایتخت و با صرف هزینه ای بالغ بر یکصد و هفتاد هزار دالر، لقب پدرخواندگی افغانستان را از آن خود کرد که افرادی همچون آریانا سعید خواننده، هارون نجفی زاده خبرنگار بی بی سی و دیگر چهره های اینچنینی در صف اول اهدای این لقب پرطمطراق بودند.

 

پدرخواندگی حامد کرزی در چهارشنبه ی سیاه و پس از غروب کردن طلوع، می تواند خوش یمن باشد یا خیر؟ اینگونه استفاده ابزاری کردن از خون ریخته شده ی قربانیان حملات تروریستی برای تحکیم مواضع شخصی نمی تواند عاری از غرض ورزی باشد.

 

شایان ذکر است به خون غلتیدن و کشته و زخمی شدن ده ها جوان و مرد و زن بیگناه برای اهدای القاب سنگین به برخی خواص، مقدمه ای است بر متنی دیکته شده که در آن جز به پلکان و نردبان شدن مردم ملکی برای خواست ها و مطالبات مسوولان به چیز دیگری اشاره نشده است.

 

تندیس سفیر آزادی بیان و بنیان گذار آن در افغانستان درحالی در هوتل سرینا و در میان رقص و پایکوبی و ساز و آواز عده ای جوان داعیه دار مدنیت، یک روز پس از حادثه ی طلوع، به دستان رییس جمهور پیشین سپرده شد که لغزش های حکومت کرزی در رهایی طالبان، همدستی با ناتو در حملات هوایی بدون سرنشین، فرصت سوزی و ناامنی از یاد نرفته است.

 

آقایان گلنور بهمن، سمیع دره ای، سید رضا محمدی، توریالی غیاثی، هارون نجفی زاده، نثار احمد بهاوی، سالم وحدت و آریانا سعید، 170 هزار دالر نوش جانتان، اما به چه مجوزی و کدام حسن سابقه ای حامد کرزی را پدر ملتی خواندید که هنوز تاوان 12 سال حکومت پیشین را پس می دهد؟ کرزی با این لقب چه ها می کند که با چوکی ارگ نکرد؟

موضوع : اخبار