اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حامد کرزی رییس جمهور پیشین در میان ده سیاستمدار، پر درآمد ترین در جهان شناخته شد.

، مجله ‌ای موسوم به «پیپل ویت مانی» در مقایسه ای۱۰ سیاستمدار پردرآمد سال را معرفی کرد که حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان در رتبه نخست این رده ‌بندی قرار گرفت. در این مجله آمده است که حامد کرزی ۵۸ ساله میلیون‌ها دالر در اختیار دارد.

 

براساس رتبه بندی این مجله، حامد کرزی بطور میانگین ۸۲ میلیون دالر سالانه بدست آورده است.

در سال ۲۰۱۳ میلادی به نظر می‌رسید که از فعالیت حرفه خاص این سیاستمدار کاسته شده اما او دوباره به رتبه‌های بالا بازگشته است.

 

این مجله در جدیدترین گزارش خود آورده است که کرزی پردرآمدترین سیاستمدار جهان است که بین ماه مارچ ۲۰۱۵ تا ماه مارچ ۲۰۱۶ میلادی مبلغ تعجب‌ آور ۸۲ میلیون دالر درآمد داشته است و فعلا سرمایه ‌ای تخمینی به ارزش 245 میلیون دالر دارد.

 

این مجله برای بررسی درآمد سیاستمداران عواملی مانند پرداخت‌های از پیش تعیین شده (بیعانه)، مشارکت‌های سودآور، باقیمانده سرمایه، فعالیت‌های تجاری، خدماتی و تبلیغاتی را درنظر گرفته است.

 

همچنین کرزی چندین رستوران موسوم به «زنجیره غذایی کرزی برگر» در کابل، تیم فوتبال «عقابان قندهار» دارد و علاوه بر آن، آقای کرزی در صنایع بهداشتی نیز سرمایه‌گذاری‌هایی کرده است.

 

در سال 2012 میلادی نیز حامد کرزی در رتبه 13 پردرآمدترین سیاستمداران جهان قرار گرفته بود.

همچنین گفته می‌شود که حامد کرزی احتمال دارد که به عنوان فرد سال 2016 مجله «تایمز» نیز انتخاب شود.

موضوع : اخبار