اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عامل اصلی احیاء دوباره طالبان پس از کنفرانس بن و مسئول اصلی جنگها و تمام کشتار های 14 ساله اخیر در افغانستان کرزی و متحدین ائتلافی و مصلحتی او است.

 

من امروز پنجشنبه شنونده برنامه ساعت 3 تا 5 بعد از ظهر رادیو آزادی در باره مرگ ملاعمر بودم درین برنامه یکی از مصاحبه شونده ها انجینر محمد یوسف پشتون بود. او از چشمدیدهای خود در پاسخ به سوال یکی از شنوندگان تقریبا چنین گفت: در آغاز روزهای بعد از بن وقتی کرزی رئیس جمهور ساخت بوش بود و گل آغا شیرزی والی قندهار بود من در قندهار بودم و می خواستم یک دستگاه ساختمانی شخصی ایجاد نمایم.

 

یکروز با شیرزی نشسته بودم که شیرزی در حضور جمعی از بزرگان قندهار گفت که در حدود 14 تن از وزرای زمان طالبان از کویته با من تماس گرفته و خواسته اند که اگر امکان ان میسر گردد گه به قندهار به خانه های خود برگردند و در فضای صلح آمیز در خانه های خود زندگی کنند.

 

شیرزی گفت اگر مشوره شما باشد اجازه می دهم که برگردند. یوسف پشتون اضافه کرد که من به شیرزی گفتم این که گپ خورد نیست در مرکز با کرزی تماس بگیر. تماس گرفته شد و کرزی بخاطر جواب گفتن دو روز وقت خواست.

 

دو روز هنوز پوره نشده بود که آی اس آی همه انها را دستگیر کرد و از انجمله صرف دو نفر که اینطرف خط مرز بودند دستگیر نشدند.

 

حال هر آدم دارای کمترین عقل باین نتیجه می رسد که چه تضمین وجود دارد که خود کرزی به آی اس آی راپور داده باشد!!

از همان وقت طالبان حتی اگر بخاطر حفظ جان شان هم باشد دوباره به فعالیت آغاز کردند و اینک 14 سال است که خون می ریزند.

 

یک هموطن

موضوع : اخبار