اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس‌جمهور سابق کشورمان تاکید کرد که امریکا بانی افراط‌گرایی است و از داعش برای تضعیف کشورهای منطقه استفاده می‌کند بنابراین باید لویه جرگه، استراتیژی جدید ترمپ را بررسی کند.

حامدکرزی گفت: برای بررسی استراتیژی جدید واشینگتن باید لویه‌جرگه در افغانستان برگزار شود.

وی در گفت‌وگو با بی.بی.سی اظهار داشت: از طریق برگزاری لویه‌جرگه باید به کشورهای همسایه افغانستان اطمینان داد که از خاک این کشور برای منافع امریکا و یا سایر کشورها استفاده نخواهد شد.

رییس‌جمهور سابق کشورمان گفت: خود من و کشورهای منطقه به این نتیجه رسیده‌ایم که امریکا بانی افراط‌گرایی در منطقه است و با استفاده از داعش برای تضعیف کشورهای منطقه تلاش می‌کند.

وی افزود: امریکا با دخیل ساختن هند مُـلکی که رقیب پاکستان محسوب می‌شود و دشنام دادن به کشور دیگری (ایران) نمی‌تواند در منطقه ثبات ایجاد کند.

کرزی گفت: آیا ممکن است که امریکا با دشنام دادن مداوم به ایران در افغانستان ثبات ایجاد کند.

رییس‌جمهور سابق کشورمان تاکید کرد که امریکا می‌تواند از طریق راه‌های سیاسی، اقتصادی و ایجاد تفاهم منطقوی که روسیه، چین و ایران نیز در آن نقش داشته باشند مسئله افغانستان را حل و فصل کند.

کرزی پیش از این نیز در مصاحبه با تایمز نیز گفته بود که امریکا بجای شکست و مهار تروریزم دروازه‌های بیشتری بروی گروه‌های تروریستی باز کرده است.

وی همچنین از هند خواسته بود تا نیروهای امنیتی افغان را تجهیز کند زیرا سیاست امریکا برای برقراری صلح در منطقه شکست خورده است.