اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

براساس نتایج تازه ترین نظرسنجی‌ها، میزان محبوبیت ترمپ میان امریکایی‌ها از زمان آغاز ریاستش در ارگ سفید کاهش یافته است.

 

نتایج تازه ترین نظرسنجی های انجام شده توسط شبکه تلویزیونی فاکس نیوز نشان دهنده کم ترین میزان محبوبیت دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا و مایک پنس معاون او در ارگ سفید میان امریکایی ها است.

 

بر این اساس، بیش از نیمی از اشتراک کنندگان در این نظرسنجی یا به عبارتی 53 فیصد از آنها از عملکرد ترمپ ناراضی هستند و تنها 40 فیصد از ریاست ترمپ اعلام رضایت کرده اند.

 

از طرف دیگر، 43 فیصد از امریکایی ها از عملکرد معاون ترمپ اعلام نارضایتی و 42 فیصد اعلام رضایت کرده اند.

 

این نتایج نشان دهنده کاهش چشمگیر اعتبار ترمپ و پنس در مقایسه با نتایج نظرسنجی مشابه انجام شده توسط فاکس نیوز در ماه گذشته عیسوی است. در نظرسنجی ماه گذشته رضایت ها از عملکرد ترمپ و پنس به ترتیب 45 و 50 فیصد راپور شد.

 

نشریه هیل چاپ کانگرس امریکا نوشت که این اعداد مربوط به رضایت از عملکرد ترمپ نشان دهنده احساسی است که رای دهنده گان امریکایی درباره تلاش های جدید مجلس نماینده گان با تسلط جمهوریخواهان برای لغو قانون خدمات صحی اوباماکر دارند به طوریکه 53 فیصد از امریکایی ها مخالفت خود را با لغو اوباماکر اعلام کرده اند و این قانون را برای کشور مفید می دانند.

 

علاوه براین، نظرسنجی ها نشان می دهد که با وجود تمرکز رسانه های خبری روی تحقیقات پیرامون روابط احتمالی ستاد انتخاباتی ترمپ با روسیه، امریکایی ها بیشتر نگران هزینه های دولت هستند و 60 فیصد در این زمینه ابراز نگرانی کرده اند.

 

سایر موضوعاتی که موجب نگرانی امریکایی ها شده، موضوع کوریای شمالی و جنگ علیه داعش در عراق و سوریه است.

 

نتایج این نظرسنجی از طریق رای گیری از میان هزار و 11 نفر از 21 تا 23 ماه می به دست آمده است.