اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روز گذشته دو کشتی جنگی امریکایی، عملیاتی را در نزدیکی جزایر تحت مالکیت چین در دریای چین جنوبی انجام دادند.

وزارت امور خارجه چین نارضایتی شدید و مخالفت خود با اقدام امریکا در اعزام 2 کشتی جنگی به نزدیک جزایر تحت مالکیت خود را بیان داشت.

به نوشته آژانس خبررسانی شین هوا لو کانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز گذشته در سخنانی بدین منظور اعلام کرد که ورود غیر قانونی کشتی‌های جنگی امریکا به قلمروی آبی چین و در نزدیکی جزایر ژیشا بدون مجوز دولت چین بوده و نیروهای بحری چین با شناسایی و هشدار این کشتی‌ها را از منطقه بیرون راندند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: چین قاطعانه به امریکا توصیه می‌کند که به فوریت عملیات تحریک کننده‌ که نقض حاکمیت و تهدید علیه امنیت چین است را متوقف کند.

به نوشته آژانس خبررسانی رویترز، دو مقام امریکایی گفتند که ناوشکن راکت‌انداز هیگینز و یک ناو راکت‌انداز آنتیتام تا دوازده مایل بحری جزایر پاراسل نزدیک شدند.

این منطقه محل مورد مناقشه چین و کشورهای همسایه‌اش است.

یکی از مقام‌های امریکایی به رویترز گفت، 2 کشتی جنگی در نزدیکی برخی از این جزایر رزمایش انجام داده‌اند.

هفته گذشته، بمب‌افکن‌های چینی در این جزایر مورد مناقشه فرود آمده و دولت چین این اقدام را بخشی از تمرین‌های نظامی خود عنوان کرده بود.

چین مدعی مالکیت بر تمام دریای چین جنوبی است و چند جزیره تصنعی در آن ساخته است ولی کشورهای منطقه نیز مدعی مالکیت بر بخش‌هایی از این آب‌ها هستند.