اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

جرج بوش و باراک اوباما و هیلاری کلینتون و کالین پاول و جان کری و کاندولیزا رایس تصمیم می گیرند که جلوی چشمان سازمان ملل متحد و دهها کشور دیگر ادعا کنند که به افغانستان در طول سیزده سال ($ 1000000000000) هزار میلیارد دالر کمک کردیم.

 

– از این یک هزار میلیارد دالر، 500 میلیارد آن دوباره به آمریکا برمی گردد و در همان واشنگتن و نیویورک و کالفرنیا بین مقام های آمریکایی و سناتوران و لابی گرهای بین المللی تقسیم می شود و 500 میلیارد دالر دیگر آن به افغانستان و در راه مبارزه با تروریزم و دهشت افکنی و خدمات عام المنفعه اختصاص داده می شود.

 

– از 500 میلیارد دالر اختصاص داده شده به مبارزه با تروریزیم 250 میلیارد دالر آن را به کرایه خانه و کرایه موترهای زرهی و تانک و تفنگ و سرباز و طیاره های بدون سرنشین در نظر گرفته می شود و 250 میلیارد دیگر هم به حکومت افغانستان داده می شود.

 

– از 250 میلیارد دالر، حکومت افغانستان 125 میلیارد دالر آن را هزینه می کند بالای خرید موترهای شخصی؛ بلند منزل ها، دکوریشن دفاتر و منازل، سفرهای تفریحی به دوبی و اروپا و آمریکا و انتقال پول به بانک های خارجی و 125 میلیارد دالر دیگر آن را هم به موسسات و انجوها و دفاتر داخلی و بین المللی اختصاص می دهد.

 

– از مجموع 125 میلیارد دالر که به انجوها و خدمات عام المنفعه و بازسازی افغانستان در نظر گرفته شده است 100 میلیارد دالر آن بین سفیران خارجی، والی ها و وزاری حکومتی تقسیم شده و 24 میلیارد دالر آن بین موسسه ها و انجیوهای داخلی و بین المللی تا دست سوم و پنجم و ششم تقسیمات و پروژه ها بصورت درجه بندی شده به فروش می رسند.

 

– از مجموع یک میلیارد باقی مانده هم 500 میلیون دالر آن بین معاونان و روسای موسسه ها و بورس ها و سفرهای خارجی و امکانات شخصی تقسیم می شود و 500 میلیون دالر دیگر به روسای شورای ولایتی، وکلای پارلمان، کمیشن کاران پروژه ها و تقسیم و توزیع می شود.

 

– در خاتمه به مردم فقیر افغانستان هیچ چیزی نمی رسد غیر از ساخت چند مسجد و کلینیک و مکتب و پل با کیفیت های خراب و دست دهم که آنهم با یک بودیجۀ یک هزار میلیارد دالری جداگانه برای برادران عزیز طالب، همه شان را خراب می کنند، می سوزانند و منفجر می کنند.

 

جرج بوش، اوباما، ملل متحد، کشورهای خارجی، سفیران خارجی، وزرا، والی ها، وکلای پارلمان، صاحبان انجو ها، لابی گران بین المللی، روسا، طالبان، تروریستان و همه مردم جهان خوشحال هستند که آمریکا به افغانستان یک هزار میلیارد دالر در طول یک دهه کمک کرده است.

 

 

 

مهدی ثاقب

موضوع : اخبار