اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حامدکرزی رییس جمهور سابق کشورمان از عملکرد امریکا در افغانستان انتقاد و تصریح کرد که امریکا باید پاسخگو باشد که چه کسانی به گروه تروریستی داعش حمایت تسلیحاتی، مشاوره و آموزش ارایه می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: درحالی که رادارهای امریکایی بر فضای افغانستان تسلط دارند اما چرخبالهای بی‌نشان در نقاط مختلف کشور به گروه‌های تروریستی کمک تسلیحاتی می‌کنند.

کرزی گفت: امریکا در استراتیژی جدیدش در افغانستان به جای تمرکز به تشدید جنگ باید برای حل سیاسی معضل جاری کشور تلاش می‌کرد.

حامدکرزی تاکید کرد: مراکز امن تروریستی در خارج از خاک افغانستان وجود دارد اما امریکا جنگ را در قریه های افغانستان به پیش می‌برد.

وی افزود: امریکا موفق نمی‌شود تا افغانستان را به سوریه و یا عراقی دیگر تبدیل کند.

از سوی دیگر، رمضان بشردوست نماینده ولسی جرگه نیز با تایید اظهارات کرزی تاکید کرد که امریکا در افغانستان با حمایت از گروه تروریستی داعش پروژه نابودی طالبان را اجرا می‌کند.

این نماینده ولسی جرگه، ادامه جنگ با گروه طالبان را منبع درآمد بسیاری از مقامات سیاسی افغانستان از جمله خود کرزی عنوان کرد.

با این حال، امریکا همواره به حمایت از گروه تروریستی داعش در افغانستان متهم است.

چندی قبل سخنگوی طالبان نیز گفته بود که در درگیری این گروه با داعش، نیروهای هوایی امریکا، طالبان را هدف قرار می‌دهند.

 

موضوع : اخبار