اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

این تفاهمنامه با پاکستان امضا شده و در آن هیچ شک و شبه ای هم نیست. متاسفانه حکومت افغانستان در مطبوعات و رسانه های افغانستان همیشه خلاف کاری که انجام داده اند صحبت می کنند.

 

قرار است محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور برای نشست قلب آسیا که در پایتخت پاکستان برگزار می‌شود، اشتراک کند.

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشست شورای وزیران اظهار کرد که رییس جمهور روز چهارشنبه در این نشست اشتراک خواهد کرد.

در همین حال قبلا رییس جمهورغنی در سخنرانی خود در قندهار گفته بود که تفاهمنامه استخباراتی با پاکستان به امضا نرسیده است. در حالیکه ریاست امنیت ملی و ریاست اجرایی نیز این تفاهمنامه را تایید کرده بودند اما چرا هم اکنون امضای آن توسط رییس جمهور انکار می شود. دیدگاه دوگانه در حکومت افغانستان ناشی از چیست؟ چرا حکومت می خواهد ملت را اغفال کند؟

 

رحیم ایوبی عضو مجلس نمایندگان در برنامه «خط کابل» گفت: این تفاهمنامه با پاکستان امضا شده و در آن هیچ شک و شبه ای هم نیست. متاسفانه حکومت افغانستان در مطبوعات و رسانه های افغانستان همیشه خلاف کاری که انجام داده اند صحبت می کنند و خیلی از کارهایی را که کرده اند انکار می کنند. حالا رییس جمهور ادعا می کند که تفاهمنامه امضا نشده است. در حالیکه اینکار انجام شده و بر اساس برخی اختلافات و اعتراض های مردم، اجرا شدن آن به تعویق افتاده است.

 

وی ادعای رییس جمهور را مبنی بر عدم امضای تفاهمنامه با پاکستان رد کرده و اظهار کرد اگر واقعاً رییس جمهور و حکومت افغانستان این تفاهمنامه را امضا نکرده باشد، چرا در بحث های مربوط به آن پنهان کاری کردند و مردم را در جریان آن قرار ندادند. تا جایی که می دانم تمام این قرارداد را رییس جمهور نوشته است. به هیچ کس دیگر هم اجازه نداده است که این قرارداد را بنویسد و بخواند. حتی معاون های وی هم از این موضوع اطلاعی نداشتند. این در حالی است که سایت آی اس آی امضای آن را تایید کرده و مقام های پاکستانی برای امضای آن به هم تبریک می گفتند. حالا در مورد این تفاهمنامه برخی می گویند که امضا شده و برخی دیگر می گویند امضا نشده است. برخی می گویند تعدادی از بندهای آن امضا شده و قرارداد تماماً مورد قبول قرار نگرفته است.

 

ایوبی حرفهای ضد و نقیض حکومت را به ضرر مردم کشور دانسته و افزود: رهبران حکومت با این کارها با سرنوشت مردم افغانستان بازی می کنند و آنها را به ورطه های خطرناکی می برند که بیرون آمدن از آن کار دشواری است. حالا یک حرف را می زنند و فردا آن حرف تغییر می کند و چیزی دیگر رابر زبان می آورند.