اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

انورالحق احدی با سرقت دارایی های وزارت مالیه خواب رییس جمهور شدن را می بیند. چون حزب افغان ملت به عنوان حزب مشخص قومی شناخته می شود، حالا احدی چهره عوض می کند.

احدی می خواهد چهره شناخته شده حزب قومی افغان ملت را تغییر داده، تا نام دیگری چون جبهه ملی افغانستان خود را از نام زبان ستیزانه افغان ملت رها کند و این روز ها در رسانه ها از انتخابابات زود هنگام ریاست جمهوری دم می زند.

یکی از بنیانگذاران افغان ملت (پاپا غلام محمد فرهاد)، که در سال های ۱۹۳۸ و ۱۹۴۴ در زمان قدرت ادلف هیتلر دربرلین زندگی می کرد، با اصطلاح قدرت و شجاعت و نژاد پرستی هیتلر به هیجان آمده، افکار او را به عنوان تفاوت نژادها به افغانستان آورد و حزب افغان ملت را ایجاد کرد.

حالا چطور حزب افغان ملت، که خود را حزب جبهه ملی افغانستان می نامد دنبال انتخابات زودرس است؟
حزب افغان ملت از آغاز روزهای اول فعالیت سیاسی با اندیشه های قومی به میان آمده است و تلاش داشته و دارد که افراد قوم پشتون را که روحیه زنده دارند و وارث اصلی افغانستان پشتون ها هستند و سایر اقوام ساکن در افغانستان کاتب، عسکر و خدمتگذار شان هستند و نباید در قدرت سیاسی دولت شریک شوند، این طرز تفکر در افغانستان سابقه طولانی داشته و دارد.

با این حال، غلام محمد فرهاد به آن جان تازه داده است. سخنان انجینر غلام محمد فرهاد مشهور به پاپا غلام، بنیان گذار حزب افغان ملت جهت عدم به رسمیت شناختن زبان فارسی به عنوان یکی از زبان های رسمی افغانستان، جامعه فارسی زبانان افغانستان را به شدت متآثر ساخته است. اعضا و طرفدارن حزب افغان ملت پس از جنگ جهانی دوم با کمال نا فهمی و عدم شناخت از حزب سوسیال دموکرات آلمان یا (اس پی دی) که سیاست اش برمبنای ضد نژاد پرستی علیه حزب نازی (یا حزب هیتلر) آلمان بود و تلفات زیادی را در راه مبارزه با نژاد پرستی هزاران عضو خود را ار دست داد، حالا حزب افغان ملت با وجود سیاست نژاد پرستانه و زبان ستیزانه خود را به نام سوسیال دمکرات معرفی نموده که در حقیقت خیانتی به حزب دسوسیال دمکرات آلمان می باشد.

در این روز ها احدی رییس حزب قومی (افغان ملت) برنامه هایی برای رسیدن به ریاست جمهوری افغانستان در سر داشته و با هرکس و ناکس دنبال پول و ایتلاف می گردد حتی با حکمتیار، که گفته می شود حامد کرزی احتمالا عقب احدی روان است؟