اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

محترم سرور دانش معاون دوم رییس جمهور در محفلی اظهار داشت: افزایش تحرکات تروریستی از زمان آغاز بکار دولت وحدت ملی نشان می‌دهد حلقاتی در صدد آن هستند تا عملکرد دولت ما را کم‌رنگ ساخته و مردم را نسبت به روند فعلی ناامید سازند.

 

این تنها ادعای جناب دانش نیست بلکه هر کدام از مقامهای دولت جدید به نحو خود چنین ادعایی کرده اند ولی جرات اینکه بگویند افزایش حملات انتحاری و انفجاری در نقاط مختلف کشور به‌ویژه پایتخت، به چه علت است و چه کسانی میخواهند چرخ حرکت این دولت را کُند کنند، را ندارند.

 

تا پیش از این گفته می شود در صورت عدم امضای پیمان امنیتی کابل – واشنگتن، افغانستان به سمت جنگ های داخلی پیش خواهد رفت، اما اکنون که این پیمان هم امضا شد دیگر چه بهانه ای وجود دارد؟

 

اگر بگویید نیروهایی از داخل کشور دست به تخریب می زنند، که باور آن محال است. زیرا در طول تاریخ هیچگاهی افغانستان به سمت جنگ های داخلی نرفته و جنگ های دهه نود در اثر مداخلات بیرونی بوده است همانگونه که حامد کرزی بارها گفت: نباید جنگ های تنظیمی، گروهی و جنگ طالبان را به مردم افغانستان نسبت دهیم، زیرا ملت ما متحد و متفق است.

 

حامد کرزی در اواخر عمر حکومت سیزده ساله اش بارها تاکید کرد که هیچ کشوری به کمک کشور های خارجی آباد نشده، بلکه در اثر سعی و تلاش و زحمات مردم آن ساخته شده است. محترم کرزی همچنین بارها تصریح کرد که من قرارداد امنیتی را با امریکا می خواهم، ولی خانه های مردم افغانستان باید از حملات نیروهای امریکایی مصوون بوده و نباید افغانستان قربانی و میدان جنگ های دوامدار باشد. ما یک افغانستان یکپارچه و متحد می خواهیم که دارای یک حکومت قوی باشد، زیرا در قلمرو افغانستان دو بیرق نمی گنجد.

 

حامد کرزی گفته بود که شروطی را که ما برای امضای قرارداد امنیتی گذاشته ایم بخاطر این است تا افغانستان از بی ثباتی و جنگ رهایی یابد و به ثبات که حق مردم آن است، برسد. ولی اکنون جناب عبدالله و اشرف غنی سر خود و از روی هول و عجله پیمان امینتی را امضا کردند و هر روز هم اوضاع بدتر می شود.

 

اکنون هم مقامهای دولت جدید جرات داشته باشند و بگویند مرادشان از گروه هایی که نمی خواهند این دولت سر پا باشد و با قدرت شروع به کار کند، کیست؟ اگر منظورشان احزاب داخلی است که هیچ حزبی نیست که از این دولت سهمی نداشته باشد، اگر مراد طالبان است، پس چرا خارجی ها اقدامی نمی کنند، اگر هم خارجی ها سنگ اندازی می کنند، دیگر چه خواسته ی برآورده نشده ای دارند؟

 

بالاخره در این میان باید تکلیف مشخص شود. تا مردم ندانند که چه کسانی مانع از حرکت دولت وحدت ملی هستند، شما عالیجنابان دو تیم انتخاباتی را متهم به کم کاری و نالایقی می کنند، پس بهتر است جرات داشته باشید و با مردم خود صادقانه رفتار کنید. شما دو ماه پیش سوگند خوردید که در راه خدمت با وطن و رفع مشکلات مردم صادق باشید پس به سوگند خود عمل کنید.