اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

راهپیمایی روز قدس یک حرکت ضد استکباری، ضد استعماری و ضد جیره‌خواری است تا همه یهودیان و دشمنان اسلام بدانند که مسلمانان با اتحاد یکدیگر می توانند قدرتی تشکیل دهند که هیچ کس را یارای مقابله با آن نباشد.

 

مراسم روز قدس امسال در کابل فردا جمعه، ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 11 ادامه خواهد یافت تا یکبار دیگر مردم مسلمان و غیور افغانستان نشان دهند که نسبت به گرفتاری دیگر مسلمانان جهان بی تفاوت نیستند.

 

امام خمینی بنيانگذار انقلاب جمهوري اسلامي ايران در مورد روز قدس (جمعه آخر ماه مبارک رمضان) گفته است: روز قدس فقط روز فلسطين نيست، روز اسلام است؛ روز حکومت اسلامي است. روزي است که بايد به ابرقدرتها فهماند که ديگر آنها نمي‌توانند در ممالک اسلامي پيشروي کنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اکرم (ص) مي‌دانم و روزي است که بايد ما تمام قواي خود را مجهز کنيم.

 

امام خميني(ره) همچنين در شرح جهاني بودن اين روز گفته است: روز قدس جهاني است، و روزي نيست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفين با مستکبرين است، روز مقابله ملتهايي است که در زير فشار ظلم آمريکا و غير آمريکا بودند، روزي است که بايد مستضعفين مجهز بشوند، در مقابل مستکبرين، و دماغ مستکبرين را به خاک بمالند… روز قدس، روزي است که بايد سرنوشت ملتهاي مستضعف معلوم شود بايد ملتهاي مستضعف در مقابل مستکبرين اعلان وجود بکنند، بايد تمام ملتها قيام کنند و اين جرثومه‌هاي فساد را به زباله‌دانها بريزند.

 

در باره اینکه چرا باید در روز جهانی قدس به تظاهرات برخاست؟ باید بگوییم: در روز قدس دو نقطه مد نظر قرار میگیرد؛ نقطه اول وحدتی است که از حضور امت واحده مسلمانان در جهان شکل می گیرد و اقتدار اسلام را به رخ جهانیان می کشد. گفته شده است که امسال در بیش از هفتاد کشور اسلامی و غیر اسلامی حتی آمریکا و انگلیس مسلمانان به خیابانها خواهند آمد و شعار مرگ بر اسراییل خواهند داد که این خود نشان از یک وحدت عمیق بین همه مسلمانان است.

 

بحث دوم این است که همه مسلمان باید به مبارزه استکبار جهانی بروند و با متحد شدن و هم صدا شدن در قبال ظلم بزرگ و آشکار دشمنان بزرگ اسلام در حق مردم مظلوم فلسطین اتحاد خود را نشان دهند. مطمئنا این وحدت یکی از دلایل بیداری اسلامی خواهد بود.

 

روشن و واضح است که هر تجمع و حضور مردمی برای دفاع از حقوق مسلمانان از تاثیر شگرفی برای به چالش کشاندن تهدید‌ها و اقدامات ضد بشری دشمنان اسلام برخوردار است. در واقع حضور چشمگیر مسلمانان در راهپیمایی روز قدس یک مشت محکم به جیره‌خواران و افرادی است که درصدد سلطه‌گری بر روی مردم مسلمان هستند.

 

روز قدس یک حرکت برای مقابله با اقدامات دشمنان، استکبار و صهیونیست بر علیه مردم مظلوم فلسطین است. مطمئنا بیداری اسلامی شعبه‌ای از حرکت‌های انقلابی گسترش یافته در میان مسلمانان و کشور‌های جهان اسلام است و راهپیمایی روز قدس سبب توقف حرکت جیره‌خواران و دشمنان اسلام برای تسلط بر ملت مسلمان بخصوص فلسطین ها می گردد.

 

راهپیمایی روز قدس یک حرکت ضد استکباری، ضد استعماری و ضد جیره‌خواری است تا همه یهودیان و دشمنان اسلام بدانند که مسلمانان با اتحاد یکدیگر می توانند قدرتی تشکیل دهند که هیچ کس را یارای مقابله با آن نباشد.

 

اینجا یک سوال مطرح می شود آن هم اینکه با گذشت 60 سال از اشغال فلسطين توسط رژيم اشغالگر قدس، چرا حكومتهاي عربي در اين خصوص سكوت نموده اند؟ هرچند جواب سوال بسیار واضح است. اما لازم است بگوییم بايد ميان ملتها و سياستمداران تفكيک قایل شد. اگر در خصوص سكوت اعراب در برابر جنايات رژيم صهيوينستي مشكلي وجود دارد، اين مشكل متوجه سياستمداران است و نه ملتها. ملتهاي عربي همواره در كنار ملت فلسطين و در برابر رژيم صهيونيستي ايستاده و خواهان پايان اشغالگري فلسطين بوده اند.

 

به هرحال مقامات اسراییل؛ آمریکا، انگلیس و دیگر متحدشان باید بدانند که هرگز به آرزوی خود مبنی بر حکمرانی بر مسلمانان نخواهند رسید و مسلمانان اجازه نخواهند داد که آنان بر آنها حکمرانی نمایند.

 

آنچه مسلم است اینکه قدس در انتظار وحدت مسلمانان است و بدون شک آزادی فلسطین و قدس برای مسلمانان بزرگترین پیروزی محسوب می‌شود.

موضوع : اخبار