اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

خدمات گروه‌های تروریستی منطقه نظیر داعش و امثال آن به رژیم صهیونیستی باعث شده امریکا با اهرم‌های سیاسی و نظامی خود با حذف نهایی این گروه‌ها مخالفت کند.

به نقل از روزنامه البناء لبنان، وقتی این موضوع مطرح می‌شود که گروه تروریستی داعش در خدمت جنبش صهیونیسم است، مبالغه ای در این زمینه صورت نگرفته است و اتهامی به صورت ناآگاهانه یا فریبکارانه به این گروه وارد نشده است، بلکه این واقعیتی است که می‌توان به سهولت از میان رفتارهای این جنبش تروریستی و سایر گروه‌های شبیه به آن اثبات کرد. رفتارها و اقدامات منفی که این ساختارها در دستور کار خود قرار می‌دهند، در راستای خدمت به جنبش صهیونیسم است و نقش همین محور را در دنیا ایفا می کند.

رویکردهای تروریستی که این گروه‌ها در زشت ترین چهره دنبال می‌کنند، برای ایجاد ترس و وحشت در جهان عربی و دنیای غرب است، آنها می‌خواهند ثبات را در خاورمیانه یا غرب به هم بریزند. این رویکردهای تروریستی به تخریب دولت‌های عربی و ایجاد فتنه فرقه‌ای و مذهبی در آنها منجر شده و همین اتفاق خدمتی برای اسراییل به شمار می‌رود، چرا که دنیای عربی را تضعیف می‌کند و آن را در تونلی تاریک و مخوف قرار می‌دهد.

این فتنه همچنین براساس پلان و پروگرام اصلی خود به دنبال تجزیه و تقسیم کردن دنیای عرب است تا آنها را به دولت‌های کوچک و واگرای دینی تبدیل کند. جنبش صهیونیسم به دنبال همین خواسته است تا هیچ دولت عربی قوی برای احقاق حقوق ملت فلسطین باقی نماند. اتفاقاتی که امروز در دنیای عرب رخ می‌دهد، خواسته یا ناخواسته آرمان فلسطین را به کنار زده است و باعث شده دنیای عرب حرف اول و آخر خود را در نحوه مقابله با داعش و گروه‌های تروریستی دیگر منحصر کنند.

داعش به دنبال تخریب وجهه دین اسلام و توهین به آن است. این گروه مسلمانان را در دسته‌ها و مکاتب فکری تجزیه کرده تا آنها با یکدیگر مبارزه کنند. این روند در راستای منافع و خدمت به اسراییل است، چرا که این رژیم را تنها دولت با ثبات در خاورمیانه معرفی می‌کند و ادعای دموکراتیک بودن این رژیم را مطرح می‌کند، این در حالی است که اقدامات دموکراتیک در اسراییل به تمامی گروه‌ها تعلق نمی‌گیرد ، بلکه تبعیض های گسترده‌ای بین افرادی که از اتیوپی یا اوکراین یا جهان عرب به فلسطین اشغالی آمده اند، با افرادی که از اروپا آمده‌اند وجود دارد.

اسراییل از طریق تخریب لیبیا و از بین بردن رژیم معمر قذافی در این کشور سرزمین مناسبی را برای توسعه نفوذ خود در افریقا ایجاد کرد و به این ترتیب مناسبات خود را با دولت‌های افریقایی تقویت کرد ، این در حالی بود که قذافی اسراییل را از عضویت ناظر در اتحادیه افریقا در سال 2002 خارج کرده بود، اما الان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دولت‌های افریقایی و کشورهایی که در حاشیه رود نیل قرار دارند، جولان داده و تا پایان سال جاری نیز سفر دوره‌ای خود به دولت‌های غربی افریقا را تکمیل خواهد کرد.

اقدامات تروریستی داعش در اروپا خاصتاً در فرانسه تا حد زیادی در مهاجرت یهودیان فرانسه به اسراییل تأثیرگذار بوده است. براثر این اقدامات جنبش صهیونیسم یهودیان را مجبور به مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی می کند و اسراییل را برای آنها امن تر از اروپا نشان می‌دهد. این اقدامات تروریستی پیگیری‌کنندگان تحولات تاریخی را به یاد بم ‌گذاری‌هایی می‌اندازد که جنبش صهیونیسم در مناطق یهودی‌نشین عراق و تعدادی از دولت‌های عربی در دهه 40 قرن گذشته عیسوی انجام داد و آنها را مجبور به مهاجرت به اسراییل من‌حیث پناهگاهی امن بنماید. از این منظر اقدامات تروریستی گروه مذکور تأثیری مثبت و در راستای منافع اسراییل بوده و به نیابت از این رژیم انجام می‌شود، این در حالی است که بسیاری از مؤسسات صهیونیستی، یهودیان دنیا را تشویق به مهاجرت به اسراییل می‌کنند.

خلاصه اینکه این گروه تروریستی که برای ضربه زدن به دنیای عرب و تجزیه و تقسیم آن ایجاد شده، به دنبال ایجاد ترس و وحشت در منطقه و جهان است و تنها در راستای تلاش‌ها و اهداف جنبش صهیونیسم فعالیت می‌کنند. بهترین دلیل این سخن مطالبی بود که به آن اشاره کردیم. علاوه بر اینها می‌توان به این نکته نیز اشاره کرد که گفتمان گروه‌های تروریستی از دور یا نزدیک هیچ آسیبی به اسراییل وارد نمی‌کند، بلکه برخی از این گروه‌ها که در جنوب سوریه و در نواحی سرحدی جولان اشغالی مستقر هستند ، به صورت مستقیم از کمک‌ها و پشتیبانی‌های اسراییل نیز برخوردار هستند.

در نهایت می‌توان این برداشت را ارائه کرد که تهدید امریکا در هدف قرار دادن این گروه‌ها و توصیف برخی از آنها من‌حیث معارضان معتدل تنها با یک هدف دنبال می‌شود و آن اینکه امریکا نمی‌خواهد با جنبش صهیونیسم که نفوذ قوی در داخل این کشور دارد، مبارزه کند. دولت امریکا می‌داند که گروه‌های مذکور در راستای خدمت به جنبش صهیونیسم هستند و تا تحقق کامل اهداف باید ابقا شوند.

البته ما یقین داریم که این گروه‌ها دیر یا زود از بین خواهند رفت، چرا که ملت‌های عربی و خاصتاً ملت سوریه در برابر این رویکردهای تروریستی که خادم و مأمور جنبش صهیونیسم هستند، ایستاده‌گی کرده و با وجود تمام سختی‌ها و مصیبت‌های شان اجازه تحقق اهداف آنها را نمی‌دهند.

موضوع : اخبار