اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روزنامه کانادایی دستار راپور داد که کتلان‌کولمن تبعه امریکایی و شوهر کانادایی‌اش جوشوا بوایل که حالا دارای دو فرزند هستند در ازای 150 هزار دالر می‌توانستند از چنگ طالبان آزاد شوند اما پولیس فدرال امریکا (اف بی آی) از معامله با رباینده گان خودداری کرده است.

منابع امنیتی که پیگیر این دوسیه بودند، اعلام کردند که نماینده گان طالبان در مذاکره با نیروهای امریکایی معامله‌ای را پیشنهاد کرده بودند اما دوسیه به پولیس فدرال امریکا واگذار شد که این اداره پیگیر این موضوع نشد.

اداره پولیس فدرال امریکا تاکنون از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرده است.

خانواده جاشوا بوایل اعلام کرد که آن‌ها از پیشنهاد معامله از سوی طالبان آگاه نیستند و این راپور را نیز غیرموثق می‌دانند.

خانواده این تبعه کانادایی گفت دولت این کشور اطمینان داده است که در صورت هرگونه پیشنهاد معامله‌ از سوی رباینده گان، آن‌ها را در جریان خواهند گذاشت.

پاتریک پدر این خانواده خاطرنشان کرد که اگر طالبان و شبکه حقانی خواستار پول بودند حتما با ما نیز تماس می‌گرفتند.

وی افزود موضع و خواسته طالبان و شبکه حقانی فراتر از توان ما است زیرا آن‌ها مطالبات سیاسی از دولت‌های کانادا، امریکا و افغانستان دارند.

سایت اینتلیجنت گروپ که فعالیت‌ گروه‌های تروریستی در فضای مجازی را رصد می‌کند، نوشت که عبدالله الوزیر»خبرنگار طالبان 30 جَنیوری از احتمال معامله‌ای در ازای آزادی این زوج امریکایی-کانادایی خبر داده بود.

جوسف پکریل سخنگوی وزارت امور خارجه کانادا روز گذشته گفت در مورد این دوسیه و نقش دولت کانادا در مذاکره با رباینده گان نمی‌تواند جزئیاتی ارائه دهد.

این زوج کانادایی-امریکایی سال 2012عیسوی در حالی از سوی طالبان اختطاف شدند که به افغانستان سفر کرده بودند که در دوران اسارت‌شان صاحب دو فرزند شدند.

با این حال چند ماه قبل گروه طالبان با نشر ویدیویی خواستار توقف اعدام اعضای شبکه حقانی و طالبان شد و هشدار داد که در صورت اجرای حکم اعدام بر محبوسان این گروه از سوی دولت کابل آنها تمام اعضای خانواده گروگان‌ها را خواهند کشت.

موضوع : اخبار