اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پایگاه تحلیلی ساکتن پلنت در راپوری نوشت که تنها 2 فیصد از سیاستمداران امریکایی حقیقتا به دنبال متوقف کردن تجهیز تسلیحاتی تروریست ها هستند.

این پایگاه تحلیلی نوشت یک قانونگذار دموکرات و ضد جنگ امریکایی به نام تولسی گابارد دموکرات ایالت هاوایی و رند پل جمهوریخواه ایالت کنتاکی در تلاشند تا قانونی را در دو مشرانو جرگه و نماینده گان کانگرس امریکا به تصویب برسانند که هدف آن منع آژانس های فدرال امریکا از استفاده از بودجه مالیات دهنده گان برای تامین سلاح و پروگرام های آموزشی و استخباراتی و یا هر نوعی از پشتیبانی از گروه های تروریستی مانند القاعده، داعش و سازمان های وابسته به آنها است.

ساکتن پلنت نوشت که قانون توقف تجهیز تسلیحاتی تروریست ها به اندازه ای منحصر به فرد است که تنها پلان مطرح شده در کانگرس امریکا است که دولت را نیز انتقال پول و تسلیحات به سایر کشورهایی که مستقیما یا غیر مستقیم از تروریست ها حمایت می کنند، مانند عربستان سعود، منع می کند.

نویسنده این راپور نوشت: جای تعجب دارد و یا اینکه باید شرمنده باشیم که بگوییم تنها 13 نفر دیگر از صدها قانونگذار امریکایی از لایحه گابارد در مجلس نماینده گان اعلام حمایت کرده اند و نسخه مشابه گابارد توسط پل در سنا مطرح شده است که هیچ بانی مشترکی در این مجلس ندارد.

در حالیکه این دو لایحه مشترک اوایل سال 2017 عیسوی در سنا و مجلس نماینده گان مطرح شده اند، اما تاکنون هیچ اقدامی حقیقی ای درباره آنها صورت نگرفته است که این امر ثابت کننده این موضوع است که دولت واشینگتن از حمایت از پلان هایی که می توانند حقیقتا واکنش های زنجیره ای مثبتی هم در داخل و هم خارج از امریکا به همراه داشته باشد، ممانعت می کند.

ساکتن پلنت در بیان علت عدم حمایت دولت امریکا از پلان هایی که تجهیز تسلیحات تروریست ها و حامیان آنها را متوقف می کند، به گروه هایی اشاره کرد که در صورت تصویب این پلان ها و قانونی شدنشان، کاسبی بزرگی را از دست خواهند داد.

این پایگاه تحلیلی نوشت،‌ اگر امریکا تصمیم بگیرد که به مُـلکی تبدیل شود که حامی صلح و قواعد بازار آزاد باشد، در این صورت شرکت هایی مانند بوئینگ، لاکهید مارتین و حتی IBM که با دریافت تریلیون ها دالر از پول مالیات دهنده گان، مشغول سرمایه گذاری عظیم در بخش تولید سلاح و سیستم های سایبری و امنیتی و فناوری هایی هستند که در زمان جنگ مورد استفاده قرار می گیرند، اگر همه چیز خود را از دست ندهند، تا حد زیادی ضرر خواهند کرد.

این شرکت ها بدون داشتن دولتی که رشوه می گیرد، معلق باقی می مانند و مشتری آنها خوشحال نخواهد شد مگر اینکه پیشنهاد جنگ به آنها داده شود.

این پایگاه نوشت که حتی اگر گابارد و پل از تمام فرصت خود برای اجرایی کردن قانون توقف تجهیز تسلیحاتی تروریست ها در کانگرس استفاده کنند و این قانون روی میز دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا قرار بگیرد باز هم کسانی که قدرت را در واشینگتن به دست دارند، تمام تلاش خود را می کنند تا مانع از اجرای این قانون شوند و علت این امر این نیست که افراد طرفدار جنگ تشنه جنگ هستند، بلکه علت وجود سیستمی در امریکا است که مجوز به کارگیری انگیزه های بد برای تولید ثروت و نفوذ را ایجاد کرده است.