اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد در مصاحبه با «آرتی» اظهار داشت که همکاری با فرآیند صلح و همچنین گفت‌وگوهای سیاسی که این روزها درباره جنگ سوریه و در «ژنو» در حال برگزاری هستند، از مهمترین چالش‌های موجود در نظام بین الملل هستند.

 

«رافائل رامیرز» نماینده ونزوئلا در سازمان ملل در سخنانی اذعان داشت که شورای امنیت سازمان ملل متحد یک سازمان بین‌‌المللی است که باید ضامن احترام به حاکمیت کشورها باشد.

 

«رامیز» پس از این‌که برای اولین به ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل منصوب شد، گفت: شورای امنیت باید ضمن پیروی از اصول اساسی عدم مداخله در امور داخلی کشورها، ضامن احترام به حاکمیت آن‌ها نیز باشد.

 

وی چندی پیش نیز در مصاحبه با خبرگزاری روسی راشاتودی گفت: ونزوئلایی‌ها به شدت بر اصل احترام به حاکمیت کشورها اصرار می‌ورزند.

 

ونزوئلا در ماه فوریه (12 دلو تا 10 حوت) ریاست شورای امنیت سازمان ملل متحد را بر عهده خواهد داشت.

 

ونزوئلا به مدت یک ماه ریاست شورای امنیت را بر عهده خواهد داشت؛ این کشور با پیروی از اصولی که بر پایه‌های عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورها استوار هستند، ریاست این سازمان را به عهده گرفته است.

 

نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد در مصاحبه با «آرتی» اظهار داشت که همکاری با فرآیند صلح و همچنین گفت‌وگوهای سیاسی که این روزها درباره جنگ سوریه و در «ژنو» در حال برگزاری هستند، از مهمترین چالش‌های موجود در نظام بین الملل هستند.

 

وی در این رابطه عنوان کرد: در حال حاضر امیدواریم که نیروهای مخالف سوری که متشکل از چندین گروه تروریستی هستند برای شروع مذاکرات بی قید و شرط به توافق برسند.

 

مداخله‌جویی بین‌المللی

 

«رامیرز» گفت: اتفاقات خاورمیانه نمونه‌ای مناسب از عدم توجه به اصول عدم مداخله در امور داخلی کشورها و نقض این اصول است.

 

وی درباره عراق نیز صحبت کرد و اذعان داشت: عراق مورد حملات خارجی قرار گرفت، به طوری که بسیاری از نهادهای این کشور سرنگون شدند و تمام این اتفاقات زمینه ساز فعالیت و رشد افراط گرایی در این کشور شد.

 

نماینده ونزوئلا در سازمان ملل متحد درباره لیبی نیز به اظهارنظر پرداخت و گفت: با حضور گروه‌های تروریستی همچون داعش در لیبی، این کشور در مسیر از هم پاشیدگی قرار گرفته است.

 

«رامیرز» همچنین خاطرنشان کرد: جامعه بین‌المللی باید از مذاکرات سیاسی با گروه‌های تروریستی فعال در سوریه به منظور پایان دادن به تراژدی درگیری‎ها در این کشور، حمایت کنند.

 

نماینده ونزوئلا در سازمان ملل ضمن ابراز خشم خود نسبت به کمک‌های مالی برخی از کشورها به تروریست‌ها، گفت که این موضوع نیز یکی از مسایل مهم قابل بحث در سازمان ملل متحد می‌باشد.