اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کوریای شمالی رژیم صهیونیستی را تهدیدی برای صلح جهان دانست و اعلام کرد که این رژیم با توجه به در اختیار داشتن تسلیحات هسته ای متعدد و بی شمار، حاضر به بیان آن نیست و مجامع بین المللی نیز چشمان خود را بر روی این واقعیت بسته اند.

 

اعلام موضع پیونگ یانگ علیه رژیم صهیونیستی پس از آن صورت می گیرد که اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پی بالا گرفتن تنش میان امریکا و کوریای شمالی، در سخنانی با دیوانه و تندرو قلمداد کردن کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی گفته بود که جنگ احتمالی با کوریای شمالی تاثیرات مستقیمی بر روی این رژیم خواهد داشت.

 

آژانس خبررسانی کوریای شمالی امروز با نشر بیانیه دولت این کشور، اظهارات لیبرمن را گستاخانه دانست و نوشت: بیان این سخنان شرم آور و زشت از دیدگاه پیونگ یانگ چالشی جدی محسوب می شود.

 

در این بیانیه تاکید شده که رژیم غاصب صهیونیستی با بیان اینگونه مسایل قصد دارد افکار عمومی دنیا را نسبت به سیاست های اشغالگرانه خود در خاورمیانه و جنایاتی که در این منطقه مرتکب می شود، منحرف سازد.

 

در بیانیه کوریای شمالی همچنین به جنایت رژیم صهیونیستی علیه بشریت اشاره شده و آمده است: این رژیم به طور غیرقانونی تسلیحات هسته ای در اختیار دارد و مجامع بین المللی نیز چشمان خود را بر روی این واقعیت بسته اند.

 

لیبرمن در سخنان اخیر خود کوریای شمالی را برهم زننده صلح و ثبات در جهان دانسته و اعلام کرده بود که جنگ اتمی حتی اگر منحصر به کوریای شمالی باشد این قضیه به میدان های جنگی خاورمیانه نیز کشیده خواهد شد.

 

سخنان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی صورت می گیرد که این رژیم دارای دست کم 200 کلاهک هسته ای است و هیچ نهاد بین المللی نیز بر فعالیت های اتمی این رژیم نظارت نمی کند.

موضوع : اخبار