اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حامدکرزی: کشورهای منطقه به امریکا اعتمادی ندارند و بدون همکاری روسیه، ایران و چین، واشینگتن نمی‌تواند به پیروزی در افغانستان دست یابد.

رییس جمهور سابق کشورمان در نشست اکادمی پرتستانت در جرمنی سخنرانی می‌کرد گفت تاکید کرد استراتیژی جدید واشینگتن در قبال افغانستان نادرست بوده و باعث افزایش تلفات ملکیان در کشور شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: قرارداد امنیتی جدیدی با امریکا باید به امضا برسد قراردادی که نماینده گان افغان درباره میزان خشونتی که امریکا تحت عنوان مبارزه با تروریزم در افغانستان مرتکب می‌شود تصمیم بگیرند.

کرزی اظهار داشت امریکا در زمینه یک توافق‌نامه جدید از طریق لویه جرگه با مردم افغانستان وارد تعامل شود و مقامات دو کشور راهکارهای جدیدی برای مبارزه با تروریزم تدوین کنند.

رییس جمهور سابق کشورمان تاکید کرد پایگا‌ه‌های نیروهای امریکایی در افغانستان باید ضامن صلح و ثبات در کشور باشند اما کشورهای منطقه به واشینگتن سوء ظن دارند که اهداف خود را از طریق حمایت از تروریزم دنبال می‌کند.

وی با اشاره به حملات راکتی پاکستان به ولایات شرقی افغانستان گفت: گرچه بر اساس قرارداد امنیتی بین دو کشور امریکا باید در برابر این حملات واکنش نشان دهد اما با وجود ادامه این حملات امریکا در چند سال گذشته هیچ اقدامی نکرده است.

پس از اعلام استراتیژی جدید واشینگتن از سوی دونالد ترمپ، حامد کرزی به دلیل تشدید حملات هوایی و کشتار ملکیان با استراتیژی جدید واشینگتن اعلام مخالفت کرده و خواستار برگزاری لویه‌جرگه برای تصمیم گیری این مورد شده بود.