اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از مرآة البحرین، فعالان حقوق بشر اعلام کردند: فاکولته پولیس انگلیس که والی و آموزش برای عناصر پولیس در سراسر جهان ارائه می دهد آموزش هایی به نیروهای سراسر جهان ارایه می دهد باید فعالیت خود در کشورهایی که سابقه ضعیفی در زمینه آزادی های مدنی دارند را تشریح کند.

روزنامه انگلیسی «گاردین» راپور داد: پولیس انگلیس به علت مخالفاتش در ارایه جزئیات توافق بین المللی برای آموزش مسئولان امنیتی بحرین که به نقض حقوق بشر متهم هستند، مورد انتقاد قرار گرفت.

گاردین اعلام کرد: این نگرانی ها دو ماه پس از انتقاد نماینده گان انگلیس نسبت به ایجاد فاکولته آموزش سعودی مطرح شد که این اقدام را غیر قابل قبول دانستند.

«مایا فوا» مدیر سازمان حقوقی «ریبریو»گفت: فرهنگ مخفی کاری رایج در این فاکولته درباره آموزش بین المللی باید متوقف شود. باید این فاکولته درباره فعالیت هایش در بحرین شفاف‌سازی کند، جایی که محبوسانی مانند «محمد رمضان» با مجازات اعدام مواجه اند و وضعیت حقوق بشر در این کشور هر روز بدتر از روز پیش است.

فوا افزود: سازمان ریبریو متوجه شده است که فاکولته پولیس انگلیس مهارتهایی برای رسیدن به صحنه جرم را تدریس می کند و این فاکولته اعتراف می کند که به بازداشت مظنونان و شکنجه کردن آنها در عربستان انجامیده است.

اعضای کمیته پارلمان در امورداخلی ماه گذشته اعلام کردند که به شفافیت بیشتر نیاز داریم و از «فلیپ هاموند» وزیر امور خارجه وقت انتقاد کردند.

این اعضا اعلام کردند: نباید وزارت امور خارجه هیچ ارتباطی با دولتهای خارجی را تحت پوشش حساسیت تجاری پنهان کند.

با این وجود، فاکولته پولیس انگلیس با ارایه جزئیات فعالیتش در بحرین مخالفت کرده است، بحرین به استفاده ازشکنجه برای گرفتن اعتراف از محبوسان متهم است.

این فاکولته نسبت به منافع تجاری، روابط بین المللی و اجرای قانونی و همه معافیت هایی که قوانین آزادی اطلاعات به آن اجازه می دهد؛ من‌حیث یک توجیه اعلام کرده است. این فاکولته همچنین اطلاعاتی درباره مبالغ دریافتی در ازای آموزش نیروهای کشورهای خارجی را ارایه داد. اما ارایه جزئیات بیشتر را نپذیرفتند.

موضوع : اخبار