اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شنیده می شود که هدف اصلی سفر غیر منتظره فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه جمهوری فدرال آلمان به کابل و اسلام آباد، نه دیدار با مقام های دولتی و حکومتی که دیدار با سران مخالفان مسلح در این دو کشور بوده است که سران دولتی افغانستان مانند گذشته موضوع سفر را رسانه ای کرده پنداشتند که وی بخاطر تجلیل از یکصدسالگی پیمان دوستی آلمان و افغانستان به کابل سفر کرده است.

 

قرار بود وزیر خارجه آلمان که پیشقدم مذاکره با مخالفان مسلح در منطقه به نمایندگی از اتحادیه اروپا شده است، با سران مخالف مسلح در افغانستان و پاکستان مذاکره کند اما ظاهرا در افغانستان به این مهم دست نیافته اما در پاکستان با همیاری مقام های امنیتی آن کشور با سه تن از رهبران مخالف مسلح دیدار کرده است.

 

هرچند نامی از این سه رهبر مخالفان مسلح برده نشده است، اما شنیده می شود که ادامه مذاکرات به 20 روز دیگر موکول شده است.

 

یک منبع پاکستانی نیز از مذاکرات مخفی سوزان رایس مشاور امنیت ملی آمریکا با سران امنیتی پاکستان و دو تن از رهبران مخالفان مسلح در این کشور خبر داده است.

 

بنظر می رسد تنها مقام مسوولی که در این گفتگوها مورد توجه مقام های آمریکایی و اروپایی واقع نشده است رییس جمهور افغانستان است که هیچ نقشی در هیچ برنامه ای از مذاکرات ندارد.

موضوع : اخبار