اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

جانشین سابق رییس موساد با اشاره به اینکه اسراییل در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دوستان و همپیمانان زیادی دارد، تأکید کرد که روابط با شخصیت‌های سعودی از دهه ۶۰ میلادی شروع شده است.

 

به نقل از پایگاه روزنامه انترنتی رأی الیوم، «مناحیم ناحیک نفوت» جانشین سابق رییس موساد، رییس شعبه «تفیل» (روابط غیررسمی با کشورهای عربی و خارجی که روابط رسمی با اسراییل ندارند)، در مورد روابط اسراییل با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت: این روابط مربوط به چندین دهه گذشته است.

 

نفوت که این سخنان را در مصاحبه با شبکه دوم رژیم صهیونیستی مطرح کرد، با اشاره به موضع ریاض در قبال اسراییل، گفت: اسراییل در عربستان دوستان و شرکای زیادی دارد و آنها به ما به‌عنوان یک دشمن نگاه نمی‌کنند.

 

وی با ابراز اینکه در سال 1959 به شعبه تفیل موساد پیوسته است، افزود: ورود به این شعبه به من این امکان را داد تا به تعداد زیادی از کشورهای عربی به‌ویژه در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس وارد شوم و در این کشورها تعداد زیادی دوست و شریک پیدا کنم.

 

نفوت در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه آیا سعودی‌ها دشمن اسراییل هستند یا خیر، تأکید کرد: آنها دوستان ما هستند و رابطه با ما را به‌خوبی ارزیابی می‌کنند.

 

وی در پایان تصریح کرد: تصور موجود در بین ما این است که کشورهای عربی قصد دارند تا اسراییل را نابود کنند، در حالی که این تصور نادرست است و امروز وجود ندارد.