اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بیشتر مخالفان سوری که از طرف امریکا آموزش دیدند به گروه های تروریستی – تکفیری داعش و النصره پیوستند.

اداره رسانه و مطبوعات وزارت خارجه روسیه در نامه ای در پاسخ به شبکه المیادین افزود: پروگرام آموزش و تجهیز تروریست ها در سوریه توسط امریکا، تکرار تجربه های تلخ این کشور در افغانستان و لیبیا بود که پیامدهای آن برای همه آشکار است.

نائب رییس اداره رسانه و مطبوعات وزارت خارجه روسیه در پاسخ کتبی به سوال شبکه المیادین درباره تصمیم دولت امریکا به توقف ارسال سلاح به مخالفان سوری گفت: اگر منظور شما دستور ترمپ برای توقف پروگرام محرمانه سازمان استخبارات مرکزی امریکا در آموزش و تجهیز مخالفان سوری است، این خبر فقط از سوی روزنامه واشینگتن پست نشر شده است و نویسنده مقاله اعلام کرده است که این تصمیم براساس علاقمندی ترمپ به همکاری با روسیه برای حل و فصل بحران سوریه گرفته شده است.

آرتیوم کوژین افزود: ما تاکنون از هیچ منبع رسمی چیزی دراین باره نشنیده ایم و چیزی درباره پروگرام های مشابه دیگر دستگاه های امریکا نیز نمی دانیم و سازمان استخبارات امریکا به ما راپوری نمی دهد.

در پاسخ وزارت خارجه روسیه به شبکه المیادین آمده است که مسکو بارها موضع خود را درباره همراهی امریکا با گروه های مسلح در سوریه اعلام و تاکید کرده است که این اقدامات نتایج جبران ناپذیر سیاسی و نظامی درپی خواهد داشت.

بارها گفتیم که که هدف همکاری بی هدف امریکا با گروه های مسلح، دستاوردهای ژئوپلتیکی است و بارها تلاش کردیم که واشینگتن برای جداسازی مخالفان میانه رو از تروریست ها خاصتاً جبهه النصره که پنتاگون در عملیات نظامی خود آن را استثنا می کند با روسیه همکاری کند.

همان گونه که ولادیمیر پوتین در گفت وگویی که با ترمپ درباره بحران سوریه داشت مشخص شد که درکی مشترک در این باره وجود دارد و با تلاش های مشترک می توان به نتایج مثبتی در پایان دادن به بحران سوریه دست یافت که نمونه ای از این تلاش ها، آتش بسی است که در منطقه جنوبی سوریه برقرار شد.