اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

البته اساس و بنیان و ایدیولوژی اصلی شکل گیری گروهک های تکفیری و تندروهای افراطی بر رد و مذمت و اعلام برائت همراه با شدت عمل نسبت به کمونیست ها و لائیک ها و همه دین زده ها و دین گریزانی است که ظاهرا از صراط مستقیم خارج شده اند؛ لیکن…

 

لیکن از آنجا که طلاب کودک و نوجوان شستشوی مغزی شده و نیز حامیان و هواداران ایشان به مرور زمان و با تطمیع دالرهای امریکایی و ریال و شیغل، خود از صراط مستقیم فرضی منحرف شدند و به پیاده سازی عملیات مهندسی شده غربی اکتفا کردند اینک داعش و امثالهم نه در میان مسلمانان واقعی و نه نوعدوستان حامی حقوق بشر جایی ندارد.

 

این مقدمه مختصر یک یادآوری ضروری از آن چیزی بود که همه به عنوان پدیده نوظهور دولت اسلامی عراق و شام برای ناامنی و ناآرامی و دودستگی در قلب آسیا می شناسند. در واقع این همه چیز نیست و سکه روی دیگری هم دارد.

 

اگرچه کابل این روزها، این هفته ها و این ماه ها، قربانگاه داعشی ها و تروریست ها شده است اما نه کابل مقصد نهایی و ایستگاه همیشگی بنیادگرایان افراطی است و نه دیکته ای که از سوی ابرقدرت غرب برای این گروهک شده است محدود به کشورهای مسلمان است.

 

کشورهای ابر قدرت کمونیستی و قدرت های شرقی که رقبای نظامی و سیاسی و اقتصادی امریکا و اسراییل و اتحادیه عرب بشمار می روند؛ نیز از خطرات نفوذ و ظهور داعش در خاک خود مصون نیستند و این در واقع صحه ای است بر اظهارات حامد کرزی.

 

رییس جمهور پیشین کشورمان که هر از گاهی با سوگیری ها و بیانات تحریک آمیز و خط قرمزی خود، هم در سرخط خبرهای داخلی قرار می گیرد و هم خود را در پیکان توجه مقامات خارجی قرار می دهد؛ مسکو و پکن را نیز به جمع قربانیان احتمالی دولت اسلامی عراق و شام افزود!

 

نظربه پراکندگی و جای گرفتن مخالفان مسلح به همراه خانواده هایشان و جیب های پر از پول و دستان پر از تسلیحات سبک و نیمه سنگین که بیشتر ناامنی ها در صفحات شمال را منجر شده است چندان دور از انتظار نمی نماید که بزودی مرزهای چین و روسیه تهدید شوند.