اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حامد کرزی رییس جمهور پیشین افغانستان که دوره های مختلف ریاست دولت انتقالی و موقت و انتخابات پر امید اما متقلب و نیمه مشروع را در بیش از یک دهه گذشته سپری کرد؛ داعش را در افغانستان زاییده ذهن برخی مزدوران و مغرضان خواند و بس!

 

وی در راستای مصاحبه ها و اظهارنظرات سلسله وار خود که هر از چندی با خبرنگاران منطقه ای و بین المللی حول محور افغانستان و تحولات اخیر آن می نماید گروهک تروریستی حباب مانندی همچون داعش را صرفا بزرگنمایی برخی قدرتهای مداخله گر و زیاده طلب در امور افغانستان دانست.

 

کرزی درحالی از عدم حمایت داخلی گروهک تروریستی فاقد موجودیت دولت اسلامی عراق و شام در داخل افغانستان و احتمال حمایت استخبارات خارجی درصورت ظهور آن در خاک زابل، هلمند و غزنی دم می زند که زمینه سازی برای تاخت و تاز داعشی که وجود ندارد انجام می شود!

 

(حکومت وحدت ملی از بدو تولد نامشروع و ناموجه خود که صرفا با عرض اندام کاخ سفید و شخص وزیرخارجه امریکا به مردم ملکی و نهادهای مدنی تحمیل شد؛ تاکنون به انواع و اقسام مختلف قانون شکنی ها، تحرکات مشکوک و نیز یکه تازی دیکتاتورگونه دست یازیده است.)

 

با این توضیح مختصر و اجمالی بسهولت و سرعت می توان از دست داشتن آگاهانه و خودخواسته دولت وحدت ملی چند پارچه و نامنسجم در بروز و ظهور داعش پرده برداشت. گماردن محمد آصف ننگ بر راس ولایت مرزی فراه مصداقی بر این مدعا است.

 

نظر به سوء سابقه و سوء پیشینه محرز معاون سابق فنی وزارت معارف در جاسوسی و خیانت به منافع ملی با همکاری پاکستان و دستگیری حین وقوع زدوبند با استخبارات این کشور، اشرف غنی و دیگر همراهانش خود بر گور ثبات و امنیت افغانستان پایکوبی می کنند.

 

از کرزی انکار و از اشرف غنی اصرار بر قربانی کردن منافع ملی و هرچه بیشتر متزلزل ساختن موضع افغانستان در قلب آسیا با شرح و بسط دادن به پمپاژ تبلیغاتی و طبل توخالی داعش همچنان ادامه دارد. باشد که زمان تعیین کننده پیروز میدان روسای جمهور سابق و کنونی باشد.

 

در تایید برخی بیانات و رد دیگر سخنان رییس جمهور پیشین حکومت افغانستان باید متذکر شد؛ ردپای کاملا محسوس و غیرقابل اغماض قدرتهای رقیب در به آشوب کشاندن افغانستان با مهره های جدید بدون همکاری و حمایت برخی سرسپردگان خاین و مزدور داخلی ممکن نیست. همچنان که در سیزده سال گذشته همکاری پایاپای میان دزدان خودی و بیگانه اثبات شد.