اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

وزیر امورخارجه پاکستان گفت: نه می‌توان اتهام نا‌امنی در افغانستان را متوجه پاکستان دانست و نه اصلاً اسلام‌آباد ضامن امنیت در کابل است.

به نقل از اکسپرس نیوز خواجه آصف وزیر امور خارجه پاکستان ضمن اعلام اینکه هند قصد دارد با استفاده از افغانستان در امور داخلی پاکستان دخالت کند، گفت: اسلام‌آباد برای کنترول سرحدات خود مجبور است خط سرحدی دیورند را حصارکشی کند.

خواجه آصف افزود: نه می‌توان اتهام نا‌امنی در افغانستان را متوجه پاکستان دانست و نه اصلاً اسلام‌آباد ضامن امنیت در کابل است.

وزیر امور خارجه پاکستان تصریح کرد: برخی دولتمردان افغانستان برای رسیدن به منافع خود تمایل فراوانی برای ادامه پیدا کردن منازعه با پاکستان دارند.

وی سپس راجع به سیاست‌های جدید امریکا در خصوص منطقه بیان کرد: آنچه می‌توان گفت این است که قطعاً سیاست‌های امریکا در خصوص افغانستان شکست خواهد خورد و پیروزی برای واشینگتن به‌همراه نخواهد داشت.

او سپس با یادآوری فعالیت‌های دهلی‌نو عنوان کرد که بیش از 66 گروه تروریستی در خاک هند فعال هستند و دولت این کشور توان کنترول آنان را ندارد.

سخنان خواجه آصف در حالی مطرح می‌شود که یک ماه پیش ترمپ پاکستان را متهم به حمایت از تروریست‌های فعال در افغانستان کرده بود.

سران پاکستانی بارها اتهامات ترمپ را سرپوشی بر شکست‌های این کشور در افغانستان دانسته و آن را بی‌اساس خوانده بودند.