اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از اکسپرس نیوز درآستانه سفر وزیر خارجه امریکا به پاکستان، دولتمردان اسلام آباد با برگزاری جلسه‌ای مهم اعلام کردند دست رد به سینه امریکایی‌ها خواهند زد.

آنها تصمیم گرفته‌اند همکاری‌های خود را بسیار محدود کرده و فقط جایی نیروهای امریکایی را پشتیبانی کنند که با منافع ملی اسلام آباد تضاد نداشته باشد. همچنین دیگر به نیروهای نظامی امریکا یا کشورهای دیگر اجازه انجام عملیات در خاک پاکستان را نمی دهند و گفته اند فقط اردوی پاکستان حق انجام عملیات ضد تروریستی در داخل سرحدات این کشور را دارد.

اسلام آباد واشینگتن را تهدید کرده است که اگر امریکا بازهم بخواهد در داخل خاک پاکستان حملات طیارات بی پیلوت انجام دهد با واکنش سخت اسلام آباد روبرو خواهد شد.

از زمانی که ترمپ، پاکستان را به حمایت از تروریست‌های فعال در خاک افغانستان متهم کرد، مقامات پاکستانی واکنش‌های منفی خود علیه امریکا را آغاز و اعلام کردند دیگر حاضر نیستند مانند گذشته فریب امریکا را بخورند.

امریکا و هند ازطریق نفوذ درافغانستان و متهم کردن پاکستان، این کشور را تحت فشارگذاشته اند تا از دوستی بیشتر چین و پاکستان جلوگیری کنند .

موضوع : اخبار