اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کنگره جهانی بررسی افراط و تکفیر با حضور علمای بیش از 80 کشور جهان در حالی برگزاری است که مطالب ذیل چکیده ی از گفته های سخنرانان این مجلس است.

 

تکفیری‎هایی که در آن واحد به اسلام و جامعه بشری ضربه می‌زنند، با هتک حرمت مسلمانان، آبروی اسلام را بردند و دین اسلام که مظهر رحمت و رافت حتی علیه غیرمسلمانان است را دین خشونت معرفی کرده اند و ما باید آنها را به دنیا بشناسیم.

 

مبارزه نظامی با این گروه منحرف لازم است، ولی کافی نیست بلکه باید ریشه‎های تفکرات آنها توسط علمای اسلامی خشکانده شود؛ باید جلوی این انحرافات را گرفت تا جوانان مسلمان به سمت آنها نروند. ما خطوط قرمزی در اسلام داریم که کسی نباید از آنها تجاوز کند، ولی این گروه تکفیری بدون این ملاحظات تمام این حریم‏‎ها را شکسته‎اند.

 

آنها حتی به مساجد و زیارتگاه‎های اولیاء الله هم رحم نمی‎کنند؛ آنها در راه تفکرات خشک خود به زن و مرد و کودک و پیر و جوان رحم نمی‌کنند. اسلام دین رحم و انصاف است، ولی آنها کاری کردند که دیگر اسلام را دین بربری بنامند؛ آنها از عمد اسم داعش را حکومت اسلامی کردند تا با این عنوان در دنیا شناخته شود تا دیگران بگویند که این گروه، داعش نیست بلکه حکومت و دولت اسلامی است.

 

علمای اسلامی در این عصر و در این روزگاه یک مسوولیت الهی و خدایی دارند؛ در این عرصه نباید صرفا به وسایل سیاسی و نظامی بسنده کنیم بلکه باید علمای اسلامی آنها را از نظر علمی نیز محکوم کنند و اجازه ندهند که آنها به این روند ادامه دهند.

 

خداوند و پیامبر اکرم(ص) در قرآن و احادیث خود بر جان و عرض و ناموس مسلمانان تاکید کردند و حرمت خاصی برای مسلمانان قائل شدند، ولی این گروه بدون در نظر گرفتن اینکه اسلام دین رحمت است این چنین با عقاید خشک خود اسلام را بدنام می‌کنند.

 

اسلام به دنبال حیات مسالمت‌آمیز مسلمانان و غیر مسلمانان است و عرب و عجم و سیاه و سفید همه تحت لوای این دین عظیم هستند و در حالی که فوج فوج به دین خدا گرویده می‌شوند و همه برادر هم هستند، ولی برخی مسلمانان با جاهلیت جدید خود با اسم تکفیر، خون مسلمانان را می‌ریزند و در زمین فساد می‎کنند.

 

این گروه به اسم ارتداد و تکفیر کارهایی می‌کنند که در زمان جاهلیت صورت می‏‌گرفت؛ آنها به اسم و ظاهر اسلامی دست به کشتار مردم می‌زنند.

 

مفتی اعظم سعودی برای عزاداری امام حسین(ع) فتوای تکفیر و قتل آنها را می‌دهد در حالی که باید بگوید که این فتوا را از کجا صادر کرده است و خون مسلمانانی که برای شهادت فرزند پیامبرشان اشک می‎ریزند را بریزند.

 

آنها تعبیر اشتباهی از تکفیر و ارتداد دارند و قرائت آنها از شرک و ایمان غیر صحیح است و از نظر علمای بزرگ اسلامی که از آنها به کتاب و سنت آگاه‌تر هستند، آنها کاملا در اشتباه هستند ولی مشکل آنها استبداد در رای اشتباه آنها است.

موضوع : اخبار