اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بیت المقدس مکانی مقدس برای تمام مسلمانان جهان بوده و جزء ارزش‌های گران ‌بهای اسلامی شمرده می‌شود و تجاوز به آن ظلم علیه تمام مسلمانان است.

مولوی رحمانی در محفلی که به منظور حمایت از مردم فلسطین در کابل برگزار شده بود، انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس را به شدت محکوم کرده و این اقدام امریکا را اهانت به تمامی مسلمانان جهان خواند.

این عالم دینی، اقدام امریکا مبنی بر انتقال سفارتش از تل آویو به بیت المقدس را یک اقدام تجاوزکارانه و ظالمانه خوانده از مسلمانان خواست تا جلو این تصمیم بایستند.

مولوی رحمانی با اشاره به روابطی گرمی که میان امریکا، عربستان سعودی و اسراییل برقرار است، مدعی شد که قدس شریف براساس یک پیمان مخفیانه میان عربستان و امریکا به اسراییل واگذار شده است.

وی بیان داشت که شیوخ‌ عرب خاصتاً آل سعود به جای توجه به وضعیت اسفبار مسلمانان، اموال امت اسلامی را تسلیم کفار می‌کنند.

این عضو ولسی جرگه گفت که قبل از انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس در ارتباطات و رفت و آمدهای مکرر که بین شیوخ‌ عرب با مقام‌های امریکای و اسراییلی وجود داشت، آنان پیمان مخفیانه ای را برای تحویل قدس شریف به اسراییل با هم منعقد کردند.

آقای رحمانی، اشغال قدس توسط رژیم اسراییل را سرآغاز تجاوز این رژیم به دیگر اماکن مقدسه مسلمانان دانسته خواهان حشر امت اسلامی برای جلوگیری از تجاوزهای مکرر رژیم اسراییل شد.

وی در بخشی از سخنانش به اوضاع افغانستان و پروسه صلح نیز اشاره کرده گفت که خارجی‌ها از صلح بین الافغانی در افغانستان حمایت نمی‌کنند.

این عالم دینی بیان داشت که هم اکنون صلح و جنگ افغانستان به دست امریکاست و این کشور از پروسه‌هایی که به صلح منجر شود حمایت نکرده و با شعله ور نگه داشتن جنگ و بی ثباتی می‌خواهد جای پای محکم و دوام‌داری برای خود در افغانستان دست و پا کند.

از سوی هم مولوی عبدالقادر ابراهیمی معاون شورای اخوت اسلامی نیز که در این مراسم صحبت می‌کرد، تجاوز و اشغالگری رژیم اسراییل در بیت‌المقدس را به شدت محکوم کرد.

وی انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس و به رسمیت شناخته شدن این شهر به حیث پایتخت رژیم اسراییل را تعدی، ظلم و اهانت به تمام مسلمانان جهان خوانده از امت اسلامی خواستار مقابله با این رژیم‌های غدار شد.

ابراهیمی تاکید کرد که قدس به همان شکلی که بود باید باقی بماند و از مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی خواست که با اقدام تجاوز کارانه امریکا در رسمیت دهی به شهر بیت المقدس من‌حیث پایتخت رژیم اسراییل مقابله کنند.

قابل یاد آوری است که انتقال سفارت امریکا به شهر بیت المقدس به منظور رسمیت یافتن این شهر من‌حیث پایتخت رژیم اسراییل همزمان با روز جهانی قدس مورد انزجار گسترده مسلمانان در افغانستان قرار گرفته است.

در جریان شبانه روزهای جاری چندین اجلاس در پیوند به روز جهانی قدس در جای جای افغانستان دایر شده و تصمیم ظالمانه امریکا در انتقال سفارتش به بیت المقدس نیز محکوم شده است.