اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، سازمان ملل اعلام کرد: یک چهارم اطفال آواره زیر 5 سال روهینگیا که به بنگله دیش فرار کرده اند، از سوء تغذیه جدی رنج می برند و این مساله زنده گی آنها را در معرض خطر قرار داده است.

آژانس اطفال سازمان ملل اعلام کرد، 3 بررسی و تحقیق درباره وضعیت صحّی و غذایی آوارگان روهینگیا که طی روزهای 22 آکتُبر تا 27 نووِمبر انجام شده نشان می دهد که 25 فیصد اطفال کم سن و سال روهینگیا در اردوگاه های آوارگان در بنگله دیش با سوء تغدیه جدی روبرو هستند.

کریستوف بولیراک سخنگوی یونیسف در این باره تاکید کرد: حدود نیمی از اطفال مورد بررسی از کم خونی رنج می برند، 40 فیصد آنها اسهال دارند و 60 فیصد این اطفال نیز دارای عفونت های حاد تنفسی هستند.

یونیسف اوایل نووِمبر نیز در راپوری هشدار داده بود که 7.5 فیصد اطفالی که در یکی از اردوگاه های آوارگان در بنگله دیش زنده گی می کنند، در معرض خطر مرگ به خاطر سوء تغذیه قرار دارند.

حدود نیمی از آوارگانی که از اواخر آگِست تاکنون از ولایت راخین میانمار وارد بنگله دیش شده اند را اطفال تشکیل می دهند.

بیش از 870 هزار مسلمان روهینگیا به بنگله دیش فرار کرده اند که 660 هزار نفر آنها از 25 آگِست تاکنون خاک میانمار را ترک نموده اند.

داکتران بدون سرحد با نشر راپوری اعلام کرده است که تاکنون حدود 9 هزار مسلمان روهینگیا در خشونت های اخیر اردوی ملی و نیروهای امنیتی میانمار جان خود را از دست داده اند.

امریکا و سازمان ملل این اقدامات خشونت آمیز اردوی میانمار را پاکسازی قومی دانسته اند.