اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

دبیرکل سازمان ملل گفت: 21 میلیون یمنی و به بیان دیگر حدود 80 درصد مردم این کشور در شرایط بسیار سخت و طاقت فرسا بسر می برند.

 

بان کی مون افزود: اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده وی درامور یمن تمام تلاش خود را برای حل بحران این کشور به کار می برد، اما این موضوع نیازمند حمایت های منطقه ای وبین المللی است.

 

وی به شبکه خبری اسکای نیوز گفت: من از ادامه خشونت ها در یمن و درگیری بین ائتلاف تحت رهبری عربستان با نیروهای انصارالله نگرانم و درگیری ها باید هرچه زودتر متوقف شود.

 

با این همه، عربستان سعودی با کارشکنی های پیاپی نشان داده که با وجود تلاش های سازمان ملل متحد وبرخی کشورهای اسلامی ومنطقه ای برای برقراری آتش بس، ادامه تنش درشبه جزیره را خواهان است.

 

از سوی دیگر منابع یمنی روز گذشته اعلام کردند که شمار کشته های یمن ازمرز 8200 نفر فراتر رفته است.

 

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، «ایتلاف مدنی ناظر برجنایات عربستان» روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در صنعا با ارایه گزارشی، اعلام کرد: تجاوز عربستان به یمن بیش از 24 هزار قربانی برجای گذاشته که شمار کشته ها 8 هزار و 278 نفر و شمار زخمی ها 16 هزار و 15 نفر بوده است.

در این میان 2 هزار و 236 نفر کودک، یکهزار و 752 نفر زن و چهار هزار و 290 نفر نیز مرد بوده اند.

 

در این گزارش همچنین آمده است که در جریان تجاوز عربستان به یمن 530 پل وجاده، 163 مخزن آب و شبکه آبرسانی، 140 نیروگاه و پست برق، 167 شبکه مخابراتی، 14 فرودگاه و 10 بندر منهدم شده است.

 

در پی حملات به یمن همچنین 345 هزار و 722 باب خانه، 615 مسجد، 810 مدرسه و مرکز آموزشی ویران شده و سه هزار و 809 باب مدرسه نیز از فعالیت باز ایستاده و 39 دانشگاه، 242 بیمارستان و درمانگاه و 16 موسسه مطبوعاتی نیز خسارت دیده است.

 

عربستان با ایتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم ماه حمل سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت باز گرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

 

بر اثر این حملات، تاکنون بیشتر تأسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و حتی خانه های مسکونی مردم این کشور بمباران و منهدم شده است.

 

هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته و یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

موضوع : اخبار