اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کارگران در فابریکه‌های برند ترمپ، همچنان تحت ظلم هستند و حقوقشان پایمال می شود.

به نقل از گاردین، واقعیت کار در فابریکه تولید کالا‌های برند ایوانکا ترمپ یک واقعیت تلخ است، جایی که افراد استخدام شده از دستمزد اندکی سخن می‌گویند که نمی‌تواند مایحتاج خود و فرزندانشان را تأمین کنند، جایی که علیه تشکیل اتحادیه کارگری ارعاب انجام می‌شود و به زنان در صورتی که در هنگام مریضی به کارشان ادامه داده و مرخصی نگیرند، امتیاز داده می‌شود.

کارگران این فابریکه که در سوبانگ اندونزیا مستقر است، می‌گویند یکی از کمترین معاشات پرداختی در آسیا را دریافت می‌کنند، با فشار فزاینده‌ای برای تولید حداکثری مواجه هستند و اضافه‌کار آن‌ها گاه و بی‌گاه پرداخت می‌شود.

این اعتراضات در زمانی انجام می‌شود که تنها یک هفته پیش بود که فعالان کارگری که به دنبال تحقیق درباره سوءاستفاده‌ها در یک فابریکه چینی تولید‌کننده بوت‌های برند ایوانکا ترمپ بودند، سر از بازداشت و زندان در آوردند.

این گروه از فعالان کارگری اعلام کردند که توانسته‌اند مجموعه‌ای از اقدامات غیرقانونی همچون پرداخت معاش کمتر از کمینه مقدار قانونی، آزار و اذیت کلامی کارگران توسط مدیران و نقض حقوق زنان را کشف کنند.

در فابریکه مستقر در اندونزیا، نیز برخی شکایت‌های مشابه هستند، اما معاش پرداختی در فابریکه بسیار کمتر است.