اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

تشریفاتی که در متن و بطن وزارتخانه ها است نه در حاشیه ها و پیرامون فعالیت آنان، نه تنها مردم را سرگردان می نماید که هزینه هنگفتی را بر بدنه دولت و حکومت ملی وارد می سازد.

 

تعطیلی ارگان های ذی ربط با وزارت داخله در جریان تودیع و معارفه وزیر پیشین و سرپرست دو ماه اخیر این وزارت با معاونان اش بعنوان سرپرست جدید که در قانون هم تعریف شده نیست و مطابق فرمان فرا فکنانه اشرف غنی صورت گرفته مایه تاسف است.

 

این همه تشریفات بی مورد و برنامه ها و همایشات و سخنرانی ها و گل پراکنی ها و بریز و بپاش ها بر سر کوچکترین و پیش پا افتاده ترین مسایل در وزارتخانه های مختلف جای تمام هم و غم مردم ملکی و خدمت رسانی به ملت و دولت را گرفته است.

 

وزیری که آمد و سیل مهمانی ها و مراسم خورد و کلان برایش براه انداخته شد و خرج کرد و رفت و بازهم سیل مهمانی ها و مراسم خورد و کلان برایش براه خواهد افتاد؛ در سمتی دیگر به معاش های دولتی خود ادامه می دهد بدون اینکه این همه تشریفات ذره ای دستاورد داشته باشد.

 

این جابجایی های پیش از موعد و پس از مهلت قانونی و درون گروهی که همواره ای عده ای را در سمت های مختلف در گرداگرد خوان گسترده ارگ می چرخاند چه حاصلی برای افغانستان 2001 تاکنون داشته است که چنین تقدیرها و تودیع هایی برایشان انجام گیرد؟

 

مگر نه اینکه بیش از نیمی از مردم ملکی در هوای این روزهای ولسوالی های دورافتاده تا اطراف کابل غم نان و سرما می خورند و تیل و پطرول و گاز برای مصرف زمستانه خود ندارند؟!

 

مگر نه اینکه افراد با جابجایی و تغییر همان اقوام و اقارب خود که پیش از این در مسندی دیگر گرد ایشان بوده اند باز گرداگرد خود جمع می آورند و لقمه همان لقمه است و بی کفایتی همان بی کفایتی و عدم مصرف بودجه توسعوی همان و دزد همان و قافله همان؟!

موضوع : اخبار