اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حدود یک ملیون یمنی به دلیل توقف واردات سوخت و تشدید حملات سعودی طی ۱۰ روز گذشته، در سه شهر یمن در معرض ابتلا به وبا قرار دارند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که توقف واردات سوخت و دیگر کالاهای اساسی به یمن به دلیل بمباردمان و حملات مداوم عربستان، باعث قطع عملیات آب رسانی و رسیدن آب های آشامیدنی در سه شهر یمن شده است.

به راپور پایگاه خبری براقش نت ، کمیته بین المللی صلیب سرخ تاکید کرد که حدود یک ملیون نفر در معرض تهدید خطر مریضی وبا و دیگر مریضی های ناشی از آب های آلوده را دارند.

الکساندر فیت رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن گفت: سیستم‎های آبی و صحّی در الحدیده، صعده و تعز به دلیل کمبود سوخت متوقف شده‎اند.

آب و غذای آلوده مهمترین عامل شیوع مریضی وبا در یمن خاصتاً اطفال شمرده می شود.

عواملی چون آلودگی آب ها، کمبود و نبود کمک های امدادی و دوایی و غذایی، عدم جمع آوری زباله و کمبود کادرهای طبی و صحی و عدم آماده گی جهت رویارویی با حالات فوق العاده، شیوع سریع مریضی در یمن را موجب شده است.

کارشناسان طبی، با نشر راپوری، عربستان سعودی را مسئول شیوع وبا در یمن اعلام کردند. نشریۀ طبی لانست با نشر راپوری اعلام کرد: حملات طیارات جنگی ایتلاف حمله به یمن به ریاست عربستان سعودی، شفاخانه ها و شبکه های آبرسانی را نابود کرد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ هشدار داد که تا آخر سال جاری عیسوی، شمار مبتلایان به وبا در یمن از 600 هزار نفر فراتر خواهد رفت.

موضوع : اخبار