اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

داکتر عبدالله عبدالله در واکنش تلویحی به سخنان اخیر حکمتیار گفت: آنهایی که سال‌ها از طریق کشتار به دنبال غلبه بر کشور بودند برای کسی تعین تکلیف نکنند.

در پی مواضع تند حکمتیار در برابر منتقدان ارگ ریاست جمهوری، رییس اجراییه دولت وحدت ملی اعلام کرد: آنهایی که سال‌ها از طریق کشتار ملکیان و مزدوری بیگانه‌ها بدنبال غلبه بر افغانستان بودند اما نتوانستند، حالا مردم را نصیحت می‌کنند که ما نمی‌گذاریم این کار و آن کار شود.

وی تصریح کرد: شما به کشورتان خوش آمدید، مردم شما را بخشیده‌اند و از جنایت‌های شما چشم پوشی کرده‌اند پس در جای خود آرام بنشینید.

رییس اجراییه دولت گفت: شما باید سپاسگذار مردم افغانستان باشید که فضای باز سیاسی را بوجود آوردند.

عبدالله عبدالله تاکید کرد که زمان امر و نهی به مردم افغانستان گذشته اما فضا برای تلاش‌های سیاسی باز است.

وی در حالی اظهارات تندی را با کنایه به حکمتیار عنوان کرده است که رهبر حزب اسلامی پس از 16 سال مبارزه علیه حکومت افغانستان توافقنامه‌ صلح را با دولت کابل را چند ماه قبل امضا کرد.

حکمتیار رهبر حزب اسلامی اخیرا اظهارات تندی را علیه برخی از جریان‌های سیاسی و خاصتاً ایتلاف شواری عالی نجات افغانستان بیان کرد.

عبدالله همچنین حکمتیار را به صورت غیر مستقیم متهم به تفرقه‌اندازی بین اقوام افغانستان کرده است.

حکمتیار گفته بود: اکنون این نظام از سوی کسانی تهدید می‌شود و برای تضعیف و ناتوانی آن تلاش می‌شود که در حکومت شریک هستند. گاهی ایتلاف ایجاد می‌کنند، گاهی تظاهرات برپا می‌کنند و گاهی نیز در سَرَک‌ها خیمه برافراشته می‌کنند.

وی با اشاره تلویحی به حزب جمعیت اسلامی افغانستان تاکید کرد: احزابی که در حکومت شامل هستند تشکیلات مستقل نظامی دارند و در واقعیت نوعی حکومت ایجاد کرده‌اند.