اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت که ما با وجود کمره‌ها وارد مسجدالاقصی نمی‌شویم و اشخاصی را مسئول بررسی این موضوع کرده‌ایم.

وی افزود: ما اعتراضات خود را تا زمانی که رژیم اشغالگر صهیونیستی از ادعای خود مبنی بر تسلط بر مسجدالاقصی دست بردارد، ادامه می‌دهیم.

صبری در ادامه با بیان اینکه ما از مسیری که در پیش گرفته‌ایم عقب نشینی نخواهیم کرد، گفت: امکان ندارد که اجازه دهیم رژیم اشغالگر بر مسجدالاقصی تسلط یابد.

خطیب الاقصی تاکید کرد که ما به واکنش‌ کشورهای عربی تکیه نمی‌کنیم، آن‌ها خودشان با یکدیگر درگیر هستند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان نشست کابینه امنیتی خود برای بررسی اوضاع شهر اشغالی قدس گفت که هیچ تغییری در حال حاضر در سیستم محافظت درب ورودی حرم قدسی صورت نخواهد گرفت.

مسجد الاقصی این روزها شاهد تجاوزگری و تعدی صهیونیست ها و اعمال محدودیت علیه فلسطینی ها در ورود به این مسجد و ادای فرائض دینی آنها است.

در همین راستا، مناطع مختلف کرانه باختری و نوار غزه و شهر اشغالی قدس روز جمعه شاهد تظاهرات یاری به مسجد الاقصی تحت عنوان جمعه خشم بود. نظامیان رژیم صهیونیستی نیز با فلسطینی ها درگیر شدند.

در این درگیری‌ها، سه فلسطینی کشته و بیش از 200 نفر دیگر بر اثر اصابت مرمی های جنگی و فَیْر گسترده گازهای اشک آور برای مقابله با تظاهرات کننده گان زخم برداشتند.