اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

خبرگزاری تاس روسیه با تکیه به منابع خود گفت که چرخبال های نظامی نوع می- ۱۷ افغانستان جنگجویان داعش را به مرزهای تاجیکستان و ترکمنستان انتقال می‌دهند.

 

بنابر اطلاعات این خبرگزاری، عملیات انتقال جنگ‌جویان داعش به‌ مزرهای تاجیکستان و ترکمنستان را معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع و حنیف اتمر مشاور امنیتی ملی رییس جمهور افغانستان رهبری می‌کنند.

 

خبرگزاری تاس به‌ نقل از منابع خود افزود: به تاریخ ۳۰ نوامبر یک چرخبال حامل سلاح و مهمات به ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس فرود آمده و سلاح و مهمات را به گروه داعش سپرده است.

 

بر بنیاد این گزارش، مقامات روسی از این وضعیت ابراز نگرانی کرده اند.

 

تواب غورزنگ سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در گفتگو با روزنامۀ ماندگار، هر چند دربارۀ این خبر اظهار نظر نمی‌کند، اما می‌گوید: داعش دشمن استراتیژیک دولت افغانستان است و این گروه به اعمال وحشیانه می‌پردازد.

 

آقای غورزنگ می‌افزاید: دولت افغانستان سال گذشته، برنامۀ عملیاتی خود را تصویب کرد و بعد از آن در فراه و هلمند اعضای رهبری گروه داعش را از بین برد.

به‌گفتۀ سخنگوی شورای امنیت ملی، دولت افغانستان در روزهای پسین گروه داعش را در ننگرهار نابود کرده‌ است.

 

آقای غورزنگ تأکید می‌کند که نیروهای امنیتی افغانستان با قوت تمام در برابر گروه داعش می‌جنگند.

 

پیش از این نیز برخی از مقامات دولت افغانستان یکدیگر را به همکاری با گروه داعش متهم کردند.

 

به نقل از ماندگار، عبدالظاهر قدیر معاون اول مجلس نمایندگان افغانستان محمد حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی را متهم به همکاری با گروه داعش کرده و در یکی از نشست‌های مجلس، درحالی که نوار ویدیویی را در دست داشت، ادعا کرد که اگر در این مورد افشاگری کند،افغانستان به مشکل جدی امنیتی روبه‌رو خواهد شد.

 

معاون اول مجلس نمایندگان باانگشت اشاره به‌سوی برخی ازمقامات امنیتی افغانستان گفت که آنها پشت پردۀ دفاع از دولت به طورغیرمستقیم در بی ثباتی این کشور دست دارند.

موضوع : اخبار