اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی مادرش را حبس کرده است.

به نقل از روزنامه ال موندو هسپانیا، محمد بن سلمان، وزیر دفاع و ولیعهد عربستان سعودی، فهدة بنت فالح مادر خود را با دستور مستقیم در حبس خانگی قرار داده است.

گفته می‌شود هیچکس اجازه ملاقات با او را ندارد مگر اینکه محمد بن سلمان دستور ملاقات را صادر کند.

بنابر این گزارش، پس از آنکه مادر بن سلمان در خصوص قدرت فرزندش در قبول مسوولیت حاکمیت در عربستان ابراز تردید کرد، ماجرای حبس خانگی مطرح شد.

محمد بن سلمان در خصوص احتمال تاثیرگذاشتن نظرات مادرش بر تصمیمات ملک سلمان نیز نگران بود.

فهدة بنت فالح، همسر سوم ملک سلمان و مادر 6 نفر از 13 فرزند وی است که در یک ارگ کوچک و به دور از همسرش در حبس خانگی قرار دارد. فهدة در حال حاضر تنها همسر رسمی ملک سلمان است.

به نوشته این روزنامه، 14 تن از مسوولان عالی رتبه امریکایی به شبکه ان بی سی امریکا گفتند: شاهزاده فهده، اکنون در حبس خانگی به سر می برد و این درحالی است که او تقریبا سه سال است با پسر خود دیدار نداشته است.

در پایان گزارش این روزنامه آمده است: دستگاه های امنیتی امریکا توانسته اند، تماسی تلیفونی را شنود کنند که بن سلمان در آن از تلاش های خود برای دور نگه داشتن مادرش از ملک سلمان بدون اطلاع پادشاه و از ابتلای ملک سلمان به مریضی آلزایمر، صحبت می کرده است.