اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نماینده ولایت هلمند در پارلمان، نسبت به افزایش ناامنی‌ها در جنوب کشور ابراز نگرانی کرد.

«نسیمه نیازی» نماینده ولایت هلمند در پارلمان افغانستان اعلام کرده است که مردم این ولایت با بحران انسانی روبرو هستند و اوضاع شکننده و درحال تغییر است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ طیاره ای وارد وُلسوالی لشکرگاه مرکز ولایت هلمند نمی‌شود و تمامی پروازهای از میدان هوایی این وُلسوالی به مناطق دیگر لغو شده است.

نیازی افزود: تمام مسیرهای منتهی به ولایت هلمند را طالبان مسلح مسدود کرده‌اند و تمامی مسیرهای مواصلاتی با کابل پایتخت افغانستان قطع شده است.

این عضو پارلمان افغانستان اذعان داشت: با توجه به شرایطی که در ولایت هلمند حاکم است، سقوط این ولایت در آینده نزدیک بعید به نظر نمی‌رسد.

چندی قبل نیز نسیمه نیازی در مورد وضعیت ولایت هلمند گفته بود: وُلسوالی لشکرگاه مرکز ولایت هلمند در محاصره کامل افراد وابسته به گروه طالبان قرار دارد و آنها بر «تپه سرکار» که منطقوی استراتیژیک و مشرف بر این وُلسوالی تسلط یافته‌اند.

«بشیراحمد کاکر» مسئول کمیته امنیتی شورای ولایتی هلمند نیز در این باره اظهار داشت: عامل اصلی گسترش طالبان در ولایت هلمند مدیریت نادرست مقامات در این ولایت است.

موضوع : اخبار