اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک روزنامه مصری از اردوغان خواسته به جای دخالت در امور دیگر کشورها به مسایل داخلی کشور خود بپردازد…

روزنامه دولتی الاهرام در سر مقاله روز گذشته خود نوشت که «وزارت خارجه مصر در کنار مردم ترکیه ایستاده و در بیانیه‌ای اقدام تروریستی در استانبول را محکوم کرده است اما این حوادث و حوادث مشابه آن، این سوال را پیش می‌کشد که بهتر نیست «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه به جای دخالت در امور داخلی دیگر کشورها؛ بحران‌هایی که به صورت پیاپی در کشورش رخ می‌دهد را مدیریت کند».

این روزنامه نوشته «اردوغان گمان می‌کند می‌تواند زمان را به عقب برگرداند و امپراطوری عثمانی را بار دیگر برپا کرده و خود نیز سلطان آن شود اما نمی‌بیند که کشور ترکیه به تنهایی با خطر تجزیه، افزایش تنش با کُردها و درگیری‌های سیاسی مواجه است».

روزنامه الاهرام به حمایت اردوغان از گروه‌های افراطی مسلح [در سوریه] اشاره کرد و افزود آنکارا با این رویه تلاش می‌کند با حمایت از افراط‌گراها در کشورهای دیگر هرج و مرج ایجاد کند.

ترکیه که خود ادعا می‌کند درگیر مقابله با تروریست‌های داعش است، نقش بسزایی در آموزش و انتقال تروریست‌های داعش و جبهه النصره به سوریه داشته است.

در همین راستا «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین رییس شورای امنیت از حملات تروریست‌ها به مناطق امن حومه حلب انتقاد کرده و ترکیه را به دست داشتن در هماهنگی این حملات متهم کرد.

موضوع : اخبار