اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پس از آن که ویکیلیکس گنجینه ای از اسناد را نشر و اعلام کرد این مطالب، فعالیت های سازمان امنیت ملی امریکا، سیا، در زمینه هک کردن را افشا می کند، چین روز پنجشنبه از امریکا خواست حملات سایبری خود را متوقف کند.

 

به راپور آژانس خبررسانی فرانسه از پکن، براساس اسنادی که این هفته نشر شد، سیا بیش از یک هزار بدافزار — ویروس، تروجان و دیگر نرم افزارهایی را که می توانند به وسایل الکترونیکی مورد نظر نفوذ کنند و کنترول آنها را در اختیار بگیرند — تولید کرده است.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد: ما درباره این راپور ها نگرانیم. چین مخالف همه اشکال حملات سایبری است.

 

گنگ شوانگ در کنفرانس خبری اعلام کرد: ما از طرف امریکایی می خواهیم شنود، مراقبت ویدیویی، جاسوسی و حملات سایبری خود علیه چین و دیگر کشورها را متوقف کند.

 

وی افزود: چین به طور قاطعانه از امنیت سایبری خود محافظت خواهد کرد. (چین) آماده است به منظور تهیه مجموعه ای از قوانین بین المللی در خصوص فضای سایبری که مورد قبول همه طرفین باشد، گفتگو و همکاری با جامعه بین المللی را افزایش دهد.

 

ویکیلیکس اعلام کرد سیا با آلوده کردن و در عمل تحت کنترول گرفتن نرم افزار تلیفون های هوشمند، می تواند فناوریهای رمزگذاری پروگرام های پرطرفدار همچون واتساپ، سیگنال، تلگرام، ویبو و کانفاید را با جمع آوری ارتباطات پیش از آن که آنها رمزگذاری شود، دور بزند.

 

سیا روز چهارشنبه با محکوم کردن این افشاگریها، اعلام کرد این اقدام، ماموران این سازمان را به خطر می اندازد و به دشمنان امریکا کمک می کند.

 

چین و امریکا به طور مرتب حملات سایبری علیه یکدیگر انجام می دهند.

موضوع : اخبار