اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

وزیر امور خارجه جرمنی درباره هجوم گسترده مهاجران به اروپا با توجه به اعلام رییس جمهوری امریکا برای اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان هشدار داد.

به نقل از روزنامه اتریشی دی پرسه، زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه جرمنی درباره هجوم گسترده پناهنده گان بعد از اعلام رییس جمهور امریکا برای اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان هشدار داد.

گابریل همچنین امریکا را به یک همکاری تنگاتنگ با شرکای اروپای خود در ناتو دعوت کرد.

وی افزود: حالا این مهم است که امریکایی ها با ما اروپایی ها صحبت کنند که چگونه می می توانیم مشترکا شرایطی را ایجاد کنیم که این کشور (افغانستان) صلح آمیز تر و امن تر شود. ما از واشینگتن انتظار داریم که اقدامات خود را به صورت تنگاتنگ با ما اروپاییان هماهنگ کند.

وی افزود: بخصوص باید شرایطی فراهم شود که باشنده گان افغان دیگر نخواهند از این کشور بروند. ادامه مهاجرت ها نه تنها افغانستان بلکه همچنین اروپا را بی ثبات می کند.

رییس‌جمهور امریکا چند روز پیش استراتیژی خود در افغانستان را اعلام کرد اما بر خلاف خواست اولیه‌اش با خروج نظامیان امریکایی از افغانستان مخالفت کرد زیرا نمی‌خواهد خلأ ایجادشده باعث قدرت گرفتن گروه‌های شبه‌نظامی شود.

وی اظهار داشت: امریکا باید حضور در افغانستان را ادامه دهد تا شرایط قابل پیش‌بینی و غیر قابل قبول خروج سریع نظامیان این کشور در افغانستان صورت نگیرد.

با این حال، ترمپ بر خلاف انتظار کارشناسان شمار نیروهایی که قرار است به افغانستان اعزام شوند را اعلام نکرد، این در حالی است که راپور‌ برخی منابع آگاه از توافق ترمپ برای اعزام 4000 نظامی بیشتر به افغانستان خبر می‌دهند.

رییس‌جمهور امریکا در این باره گفته که تعداد نظامیان بر اساس شرایط این کشور تعین خواهد شد.

وی همچنین خواستار تقویت نیروهای امنیتی افغانستان شد.

در حال حاضر حدود 8400 نظامی امریکایی در افغانستان حضور دارند که بیشتر آن‌ها مشغول آموزش نظامیان افغان و مشاوره به این نیروها هستند.

جنرال جان نیکلسون ، قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان پیش از این خواستار اعزام چهار هزار نظامی دیگر به کشورمان شده بود.

دونالد ترمپ در سخنانش درباره خروج عجولانه از افغانستان هشدار داد و گفت که نمی‌خواهد اشتباه بارک اوباما رییس جمهور پیشین امریکا را در خروج سریع و گسترده نظامیان این کشور از عراق تکرار کند.

اعلام استراتیژی جدید امریکا در افغانستان و جنوب آسیا پس از چندین ماه بررسی اعلام شده است.