اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طالبان در اعلامیه ای به رییس جمهور امریکا هشدار دادند که از شکست و ناکامی‌های 16 ساله در افغانستان درس عبرت بگیرد.

طالبان در واکنش به اعزام نظامیان بیشتر امریکایی به افغانستان اعلام کرد پیش از این امریکا با ۱۰۰ هزار نظامی در کشورمان پیروز نشد بنابراین ترمپ از ناکامی‌های ۱۶ سال امریکا در افغانستان عبرت بگیرد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در اعلامیه ای هشدار داد صدها تن از نیروهای نفوذی این گروه آماده حمله به نظامیان امریکایی هستند.

سخنگوی طالبان با اشاره به اعزام واحد مشاوران خاص امریکایی به افغانستان گفت: امریکا که پیش از این با 100 هزار نظامی خود نتوانست در جنگ افغانستان پیروز شود اکنون با چند صد نظامی بیشتر نیز برنده نخواهد شد.

وی افزود: ترمپ باید از شکست و ناکامی‌های 16 ساله در افغانستان درس عبرت بگیرد و بیش از این بخت شوم خود را در گورستان امپراطوری‌ها نیازماید.

طالبان در حالی تهدید به افزایش حملات نفوذی کرده است که اخیرا نیز نظامیان امریکایی در شرق افغانستان هدف حمله نفوذی قرار گرفتند.

عبیدالله شینواری عضو شورای ولایتی ننگرهار اعلام کرده بود که در این حمله دو نظامی امریکایی کشته شدند اما تورَن تام گرسبک سخنگوی ماموریت حمایت قاطع کشته شدن نظامیان خارجی در این حمله را رد کرد.

جنرال جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا نیز این حملات را من‌حیث سخت‌ترین جنبه‌های جنگ افغانستان عنوان کرد.