اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به راپور مجله سیاسی پالیتیکس ماینز پالیتیکس (Politicsmeanspolitics)، نامزد صدرالاعظمی حزب سوسیال دموکرات از وجود یک رقابت و مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه هشدار می دهد.

در این مقاله او اظهار کرده است که اگر پدیده ای در خلیج فارس به وفور وجود داشته باشد اسلحه است که ما به جای آن به یک معماری امنیتی احتیاج داریم. وی همچینین اظهار کرده است که اروپا باید با توان بیشتری در سیاست ابرقدرتی روسیه و اروپا دخالت کند، و اتحادیه اروپا نباید بگذارد که قدرت های کلان سیکل مسابقه تسلیحاتی را دوباره به راه بیاندازند و مناقشات نظامی به راه بیاندازند و اروپاییان را با فاجعه های انسانی مانند بحران آوارگان مواجه سازند.

پیچیدگی جهان امروز بیشتر شده است. دیگر دو بلوک شرق و غرب وجود ندارد و حتی منطق توازن وحشت نیز دیگر اعتباری ندارد. در واقع با منطق ایجاد رعب و وحشت هسته ای دیگر نمی توان با کشتارهای دولت اسلامی (داعش) مقابله کرد و نه با دیکتاتوری کوریای شمالی و نه با تروریست های ستیبری در سراسر جهان.

در واقع آنچه جهان به آن نیاز دارد پلان یک سیاست صلح جدید است که منطق افزایش تسلیحات سرد را پشت سر بگذارد و همزمان پاسخی به تهدید های تروریزم جهانی ارایه بدهد. در این پلان اتحادیه اروپا می بایستی جایگاه تماشاچیان را ترک کند و نقش فعالی در عرصه سیاست صلح بین المللی برعهده گیرد. این کار چندان راحتی نیست و بی شک به بحث های زیادی منجر خواهد شد.