اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اختلاف میان ازبک ها به رهبری جنرال دوستم، تاجیک ها برهبری داکتر عبدالله با پشتون های تیم اشرف غنی کم بود که نوبت به مخالفت های همپیمان جدی رییس جمهور یعنی احمدضیا مسعود رسیده است.

 

جناب مسعود هرچند دیر اما متوجه شده است که یک تیم قوی از پشتون ها پشت پرده سیاست ها و تصمیم گیری های کشور نشسته اند و تمامی جابجایی ها و تصامیم مهم با اجازه آنان اتخاذ می شود که همانا مهره های اصلی پشتون های دوتابعیته آمریکایی افغانی هستند.

 

در همین حال، به دنبال سردی روابط احمدضیا مسعود، با داکتر اشرف غنی، آقای مسعود واکنش ها ی مردمی را از کابل و هرات آغاز کرده و هزاره ها را جلو انداخته و از آنان استفاده ابزاری می کند.

 

دریک نشست خصوصی احمد ضیا مسعود، باشماری از جوانان و بزرگان، آنان را برای آماده شدن به یک اعتراض مدنی و حق خواهی، دعوت کرده و گفته است هزاره ها باید پیشتاز این حرکت باشند که کسی شک و گمان نژاد پرستی نکند و این حق مردم هزاره است تا حقوق شان را از رهبران سیاسی خود بگیرند.

 

این برنامه به گونه ای طراحی شده که در ظاهر به دید عموم”مردمی” جلوه کند و در حقیقت مهره های جدید در کابینه معرفی شوند.

اکنون فقط استفاده از نام مجاهد و مجاهدین و رسیدگی به مردم هزاره محور اصلی این طرح می باشد.

 

در تازه ترین اقدام حرکتی باهمین راهبرد از شماری شهروندان غرب کابل راه اندازی شده بود و همزمان اسماعیل خان در هرات کابینه کنونی را که مجاهدین در ان سهم ندارند را فاقد اعتبار مردمی خواند.

 

احمد ضیا مسعود در این نشست گفته است: بیشتر تصمیم های سیاسی و تعیین افراد تنها با مشورت یک تیم خاص در کنار رییس جمهور و فیصله نهایی وی صورت می گیرد و هیچ حرف و سخن مردم ارزشی در معادلات سیاسی ندارد.

 

احمد ضیا مسعود هم اکنون نماینده فوق العاده رییس جمهور غنی در امور حکومتداری می باشد.