اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

هرگز نژادپرستی، قوم گرایی و اختلافات تعصب آمیز مذهبی میان مسلمان و غیرمسلمان و درون مسلمانان میان سنی و شیعی، جای چشم پوشی یا اغماض نداشته است چراکه همواره اختلافات داخلی و تفرقه های شعله ور شده، کشور را به گلستان خارجی ها تبدیل ساخته است.

 

به عبارت دیگر و در جملاتی صریح تر باید گفت هرگاه قومی علیه قومی دیگر، نژادی علیه نژادی دیگر یا حزبی علیه حزبی دیگر برانگیخته شده؛ بلافاصله آتش دست درازی ها، مداخلات و جنگ افروزی های دشمنان همسایه و غرب نیز در افغانستان برافروخته شده است.

 

با علم به اینکه برخی تندروها در بدنه ارگ ریاست جمهوری، برخی مغرضان در بدنه دستگاه های میانی همچون پارلمان و مجلس سنا، برخی مزدوران در دستگاه های ظاهرا مستقل و نیز بسیاری از مردم ملکی ناآگاه باعث سنگ اندازی در وحدت ملی و کینه توزی متقابل قومیت ها نسبت به هم می شوند باید هشدار داد!

 

باید هشدار داد که ای مردم هزاره به هوش باشید و به گوش باشید که خونخواهی قربانیان تان حق مسلم شما است و مراتب عمیق همدردی و غم شریکی خود را با شما ابراز می داریم اما خدای ناکرده آلت دست و بازیچه نقشه های شوم خارجی ها در جنگی دیگر در کشور نشوید.

 

داغ فرزندان و جوانان و زنان و کهنسالان و رهبران شما داغی بس عظیم و تازه است اما بدانید با به آشوب کشانیدن سرک های اصلی و شاهراه ها، با تظاهرات کنترل نشده در پایتخت و دیگر ولایات بزرگ و با کوبیدن بر طبل های توخالی، در نهایت خودتان قربانی خواهید شد.

 

رییس جمهور و برخی اطرافیان تندرو اش در برخی امور امنیتی کوتاهی کرده اند اما زیر سوال بردن ناگهانی و غصبناک همه چیز می تواند عواقبی بس ناخوشایند برای همه کس داشته باشد.

موضوع : اخبار