اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در تاریخ می خوانیم که عبدالرحمن وقتی از بخارا به مزارشریف آمد رابطه اش را که قبلا از طریق خواهر یا مادرش به نام شاه ببو با انگلیس ها تحکیم کرده بود پیش از رسیدن به تاج و تخت کابل در مزار تصمیم گرفت که هزارستان را فتح و مردم این مناطق را از صحنه هستی حذف نماید.

از قراین برمی آید که گلبدین در همان غارهای پنهان تصمیم گرفت که چگونه هزاره ها را در شهر کابل به محاصره بکشاند. گلبدین کاملا آگاهانه دارالامان را بعنوان محل سکونت خود انتخاب کرد چون پایگاه سنتی او چهارآسیاب لوگر بود علاوه بر عقبه لوژستیکی در صورت فشار از این مسیر به سادگی می تواند خود را ازمعرکه بیرون بکشد از سوی دیگر تصاحب زمین های کوه قوریغ که مشرف به دشت برچی است یک پلان سنجیده شده در تبانی با حلقات شوونیستی ارگ است که بدینسان هزاره ها در محاصره کامل قرار بگیرند.

بنابراین هزاره ها از سران گرفته تا صفوف برای دفاع از خود آماده باشند و نگذارند که دولت این زمین ها را به حزب اسلامی واگذار کند. در این راستا از فشار دولتی گرفته تا تظاهرات گسترده دریغ نکنند همچنان بطور عاجل باید با مشوره حقوق دانان عریضه ای به دولت بسپارند تا از طریق دادستانی دادخواست نموده و قضیه را به محکمه بکشانند چرا برای حزب اسلامی این زمین ها داده می شود؟

بفرمایید در شاه شهید و یا جاهای دیگر زمین توزیع کنید چشم بخیل کور اما هزاره ها به هیچ عنوانی نگذارند تا حتی یک بسوه زمین این مناطق به حزب اسلامی داده شود چه رسد به صدها جریب زمین. در برابر این ستم آشکار به مقصد سرکوب هزاره ها در شهر کابل به پاخیزید و از هر گزینه ای برای عقیم سازی این پلان شوم ارگ و گلبدین استفاده نمایید.

علی تقوایی