اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مردم و دولت افغانستان گروه های مختلف فشار از جمله مخالفان مسلح را با عناوین و اسامی متفاوت و متعددی خطاب قرار می دادند و برای هر یک شرایط جداگانه و امتیازات مختص قایل بودند غافل از اینکه…

غافل از اینکه چه برادر، چه دوست، چه همسایه، چه هم نژاد، چه طالبان خوب، چه طالبان بد، چه داعش، چه القاعده، چه گروهک حقانی، چه گروهک حکمتیار، چه مخالفان مسلح و چه بنیادگرایان افراطی همه و همه از ریشه یکی هستند، از یک منبع تغذیه می شوند و مهمتر از همه هدف مشترکی به نام براندازی حکومت دارند.

حال آنکه از موضع ضعیف و نامشخص افغانستان در برابر همه ی 21 گروه مخالف مسلح در کشور، پاکستان و امریکا به نفع خود سوء استفاده کرده اند و منفعت حداکثری برده اند؛ بازی با کلمات، فریب اذهان عمومی و انتشار اسامی موافقان و مخالفان صلح، مصداقی بر این مدعا است.

به بیان دیگر، پاکستان درحالی اسامی گروه های متمایل به صلح با افغانستان و گروه های متمایل به جنگ داخلی را منتشر خواهد کرد که برکسی پوشیده نیست افشای نام سران پیشین شرکت کننده در مصالحه با دولت، به از رده خارج شدن آنان و در نهایت مرگ مشکوک ختم می شود.

مهره های سوخته ای که در خفا و آشکارا، در لیست سیاه جهانی یا خارج از آن، در داخل افغانستان یا در خارج از مرزها و نزد حامیان و پرورش دهندگان اصلی خود، به فعالیت های تروریستی مصروف بوده اند؛ پس از قرار گرفتن در روند مذاکره با شورای عالی صلح، به ناگاه از رده خارج می شوند و در فلاکت تمام می میرند!

این مساله که به کرات و بارها تکرار شده است نمی تواند اتفاقی و تصادفی باشد چرا که پاکستان و امریکا هرگز نخواسته اند که خارج از طرح و برنامه های دیکته شده خودشان، مخالفان مسلح کاری انجام دهند و گامی بردارند؛ بنابراین انتشار لیست سیاه و سفید اسلام آباد عملی کاملا مغرضانه و به تبع آن اخلال گر در روند صلح می باشد.

ابر قدرت غرب که با کناره گیری از صف اول جنگ نظامی، به صفوف جنگ نرم و تبلیغاتی با تعلیم و تجهیز طالبان و داعش روی می آورد تا به کابل، بغداد، دمشق و دیگر پایتخت های ناامن بقبولاند، خروج ناتو به معنای ناآرامی و تنش در منطقه است؛ چگونه صلح را خواهد پذیرفت؟

موضوع : اخبار